V dnešnej dobe sa väčšina výrobcov smartfónov neustále sústreďuje na zväčšovanie uhlopriečok displejov. Štandardom je veľkosť okolo 5.5-palcov. 

Aj keď sa zariadenia s takýmto displejom predávajú ako teplé rožky, stále sa nájde množstvo používateľov, ktorí preferujú oveľa menšie displeje. Výrobcovia týchto používateľov viacmenej ignorujú a sú tak nútení siahať po horšie vybavených alebo starších smartfónoch. Veľkou výnimkou je výrobca Unihertz. Ten na crowdfundingovom portáli Kickstarter čoskoro predvedie snáď najmenší smartfón na svete. Volá sa Jelly a jeho hlavnou prednosťou je naozaj malý, len 2.45-palcový TFT displej.

jelly
zdroj fotografie: Screenshot/OGadget/Vimeo

nenechaj si ujsť
Zabudni na slovník či Google Prekladač. Tieto revolučné slúchadlá dokážu v reálnom čase preložiť reč až do 37 jazykov

Jeho výška činí 91 mm a šírka 43 mm, čiže ho môžeš bez problémov ovládať aj v jednej ruke či strčiť do malého vrecka. Odhliadnuc od malých rozmerov sa stále jedná o plnohodnotný smartfón. Ukrýva sa v ňom štvorjadrový 1.1 GHz procesor, 1 GB RAM, 8 GB interné úložisko a Android 7.0 Nougat. Na prednej aj zadnej strane nájdeš príručné fotoaparáty a poteší aj výbava po stránke konektivity. Do smartfónu totiž môžeš vložiť dve SIM karty a nechýba ani podpora 4G sietí. Jelly sa dočká premiéry na Kickstarteri už 2. mája a bude stáť 59 dolárov (54 €). Zatiaľ si pozri zopár fotografií a zaujímavostí.

Jelly nie je oveľa väčší než tvoja dlaň…

jelly
zdroj fotografie: Screenshot/OGadget/Vimeo

…a je len trochu vyšší než tvoje prsty.

jelly
zdroj fotografie: Screenshot/OGadget/Vimeo

Funguje však rovnako ako bežné Android smartfóny, takže na ňom spustíš všetky svoje obľúbené aplikácie. 

jelly
zdroj fotografie: Screenshot/OGadget/Vimeo

Ak ťa tento projekt zaujal, určite nepremeškaj začiatok kampane na Kickstarteri, ktorý sa uskutoční už 2. mája.

jelly
zdroj fotografie: Screenshot/OGadget/Vimeo

Celé video: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom