banner-zuk-z2-pro-2Vernee je úžasným príkladom, že keď sa niečo chce a výrobca si ide len za svojim cieľom, vždy dokáže pripraviť pre fanúšika vynikajúce zariadenie. Doteraz sme poznali špecifikácie smartfónu z trochu odlišného pohľadu. O tejto novinke sa dá napísať skutočne veľmi veľa, no my si teraz vyberieme tie najdôležitejšie vlastnosti a zhrnieme si ich v bodoch.   

1. Štýlové predely antén na zadnej strane, ultra-tenké telo a výborná ergonómia

Veľkou devízou Vernee Mars je dizajn, ktorý tento mladý výrobca dokázal pripraviť na jednotku s hviezdičkou. Celkové rozmery 151.6 x 73 x 7.6 mm síce vyznievajú, že dosahujú už celkom nepohodlné hodnoty, no spoločnosť sa pohrala s pomerom 5,5-palcového displeja k prednej strane. Štýlovo a hlavne veľmi esteticky sú vyriešené platové predely antén na zadnej strane.

vernee-mars-full-specs-akcia-9

Ak si teda model Mars zoberiete do ruky, určite vo vás zanechá výborný dojem a nepomýlite si ho so žiadnym iným smartfónom. Vskutku jedinečné vlastnosti, ktoré symbolizujú zaujímavú novinu z dielne tejto mladej spoločnosti. Prémiové prevedenie bolo dosiahnuté aj vďaka spracovaniu CNC strojmi.

vernee-mars-full-specs-akcia-7

2. 5,5-palcový FullHD displej so špičkovými atribútmi

Ako sme už spomínali, na prednej strane sa nachádza 5,5-palcový IPS FullHD displej. Nespornou výhodou je výborný pomer k prednej strane smartfónu, ktorý predstavuje 81 %. Dokonca aj rámik okolo displeja je veľmi tenký a dosahuje len 1 mm. Spoločnosť uvádza, že sa panel vyznačuje výbornou reprodukciou farieb a vylepšenou dotykovou plochou s lepšou presnosťou.

vernee-mars-full-specs-akcia-1

3. Rýchlonabíjanie Vcharge

3000 mAh batéria pod nádhernou zadnou časťou je doprevádzaná aj rýchlym nabíjaním Vcharge. To dokáže nabíjať pri výstupoch 9V/1,5 A a už za 30 minút sa akumulátor nabije na takmer 50 % kapacity.

vernee-mars-full-specs-akcia-1

4. Skener odtlačkov prstov v bočnej stene

V dnešnej dobe je už tradičnou záležitosťou to, že je snímač odtlačkov prstov umiestnený v zadnej časti alebo je integrovaný do domovského tlačidla na prednej strane. Vernee sa však rozhodlo trochu experimentovať a skener osadilo do bočnej steny.

vernee-mars-full-specs-akcia-2

Plocha snímača je krásne zapustená do tela a pre mnohých je práve toto miesto najprirodzenejším pri držaní smartfónu. Samotný skener disponuje 360-stupňovým snímaním a odomknutím len za 0,1 sekundy už z vypnutej obrazovky.

vernee-mars-full-specs-akcia-2

5. 13 MPx Sony fotoaparát aj pre náročnejších fotografov

Na zadnej strane operuje kvalitnejší 13 MPx Sony IMX258 hlavný fotoaparát, ktorý dostal do vienka nízku clonu f/2.0 a rýchle PDAF zaostrovanie. K dispozícii je aj duálna prisvetlovacia LED dióda. Nadšenci selfies využijú 5 MPx Samsung S5K5E2 snímač na prednej strane.

vernee-mars-full-specs-akcia-3

6. Podpora prenosu bezstratového zvuku cez USB Type-C

Priznajme si to, 3.5 mm audio jack pomaly mizne zo všetkých vlajkových lodí. Všetko to začalo s LeEco, ktoré pri sérii Le 2 odstránilo audio jack a vo veľkom to „spropagoval“ Apple pri najnovších iPhonoch 7. generácie. Jedno je teda isté, takéto riešenie môžeme očakávať  v najbližšej dobe u všetkých popredných výrobcoch.

vernee-mars-full-specs-akcia-4

Výhodou Vernee Mars je však stále prítomnosť 3.5 mm audio jacku a podpora kvalitnejšieho prenosu zvuku cez USB Type-C konektor. Aby sme nezabudli, podporovaná je aj USB OTG funkcionalita pre pripojenie externých periférií.

vernee-mars-oficialne3

Po prečítaní týchto bodov vás musel smartfón minimálne trochu zaujať. Ak ste však pevne rozhodnutý pre kúpu, nepremeškajte akciovú cenu v predpredaji e-shopu TomTop. Do 7. októbra platí cena len 207 €.

Kúpiť Vernee Mars za 207 €

Oficiálne video: 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP