Android Debug Bridge, známy tiež pod skratkou ADB, je všestranný nástroj v podobe príkazového riadku, ktorý umožňuje komunikáciu s inými zariadeniami, najčastejšie s PC.

Pracovať v ňom je možné za pomoci špeciálnych ADB príkazov, ktoré uľahčujú rôzne činnosti ako inštalácia či ladenie aplikácií. Nemusíš byť zdatný programátor, aby si vedel s týmito príkazmi pracovať. My ti teraz prinášame výber tých najzaujímavejších, ktoré posunú ovládanie tvojho smartfónu opäť na detailnejšiu úroveň.

ABD môže poskytnúť prístupu k Unix shell, ktorý používame na spúšťanie rôznych príkazov na zariadení. Tento nástroj umožňuje skutočne veľa šikovných trikov, ktoré sa dajú použiť pri bežných, ale aj pri náročnejších operáciách.

Ako spustiť ADB

Predtým, než začneš jednotlivé príkazy skúšať, je potrebné nainštalovať Minimal ADB and Fastboot nástroj na svojom Windows počítači. Pre použitie ADB nástroja spusti program Minimal ADB and Fastboot, ktorý automaticky otvorí príkazový riadok v zdrojovom priečinku, v ktorom bol nástroj nainštalovaný.

V prípade, že nevlastníš zariadenie s operačným systémom Windows, budeš potrebovať nástroj PlatformTools, ktorý využiješ pre LinuxmacOS.

V oboch prípadoch je potrebné stiahnutý .ZIP súbor extrahovať na zvolené miesto a pre jeho použitie sa následne cez terminál dostať to extrahovaného priečinku. Pre podrobný návod klikni sem.

Ak si inštaláciu pre spustenie ADB nástroja úspešne zvládol, musíš ešte povoliť vo svojom smartfóne USB ladenie. Najčastejšie sa nachádza vo vývojárskych nastaveniach.

Pokiaľ vývojárske nastavenia nemáš aktivované, v nastaveniach telefónu vyhľadaj informácie o svojom smartfóne a následne ich piatimi kliknutiami na položku „Číslo zostavy“ odomkneš. Teraz je všetko pripravené a môžeš telefón pripojiť cez USB kábel k svojmu PC.

Základné príkazy
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú