Fanúšikov sci-fi síce nepotešila správa o odklade Duna: Časť druhá, chuť by si však už o pár týždňov mohli napraviť menej očakávanou, no o to zaujímavejšou futuristickou akciou Tvorca.

Ľudstvo na prahu vyhynutia

Nový film prinesie vojnu ľudstva s umelou inteligenciou, ktorá civilizáciu vyhodnotila ako hrozbu a začala jadrový konflikt. Ľudstvo má v roky prebiehajúcej krvavej vojne na dosah víťazstvo, jediné, čo je potrebné spraviť, je nájsť najsilnejšiu zbraň AI a zneškodniť ju.

Touto úlohou je poverený člen špeciálnych jednotiek Joshua, ktorý však zisťuje, že tajná zbraň je v skutočnosti AI s podobou dieťaťa. Následkom ďalších udalostí sa z trénovaného zabijaka stane ochranca odhodlaný umelú inteligenciu zobrať do bezpečia a sám začne spochybňovať svoju úlohu v krvavom spore.

Hlavnú úlohu vo filme stvárni John David Washington (Tenet) a trailer sľubuje prvotriednu futuristickú akciu so silnou ústrednou témou zameranou na zneužitie umelej inteligencie.

Prichádzajúce sci-fi pracuje s aktuálnymi témami a trailer pripomína legendy žánru ako Distric 9 či Blade Runner, ktoré umne pracujú s tematikou umelej inteligencie a snažia sa ju predstaviť v komplexnejšej rovine.

Potvrdzuje to aj meno režiséra, ktorým je Gareth Edwards. Britský filmár sa so svojím Rogue One postaral o jeden z najlepších novodobých filmov Star Wars a stál aj pri reštarte Godzilly v roku 2014.

Tvorca má premiéru v USA naplánovanú na 29. septembra, do slovenských kín dorazí o týždeň neskôr – 5. októbra. Za novinkou stojí štúdio 20th Century Studios, pár týždňov po premiére sa teda film objaví na streamovacej službe Disney+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú