Letná sezóna v kinách je každý rok mimoriadne silná, pri pohľade na zástup prichádzajúcich noviniek je však jasné, že tá v roku 2024 bude špeciálna. V priebehu najbližších týždňoch sa o divákov v kinách pobije množstvo sľubných veľkofilmov, medzi ktorými nechýba ani najočakávanejšia snímka zo Slovenska.

Diváci sa môžu tešiť na akciu, horor, životopisnú snímku, ale tiež dvojicu katastrofických filmov, v ktorých ľudstvo decimujú mimozemšťania alebo prírodné sily. Tu je TOP 10 najočakávanejších filmov prichádzajúcej letnej sezóny.

Kráľovstvo planéty opíc

Kedy: aktuálne v kinách

Ikonická sci-fi séria Planéta opíc pokračuje a sedem rokov po skončení novodobej trilógie sme sa čerstvo dočkali aj ďalšieho pokračovania. Nesie názov Kráľovstvo planéty opíc a dejovo je zasadené niekoľko generácií po udalostiach zatiaľ poslednej snímky Vojna o planétu opíc z roku 2017.

Nový film sa v príbehu posúva stovky rokov vpred po príbehu Cézara, ktorý úspešne viedol svoj klan opíc a vo finále trilógie mu tiež našiel bezpečné útočisko. Ukazuje sa však, že Cézarovo učenie si niektoré klany vysvetlili po svojom a v mene niekdajšieho vodcu opíc vraždia a zotročujú slabšie klany i ľudí.

V centre diania stojí šimpanz Noa, ktorého klan sa stal obeťou drancovania a bol celý zotročený. Nový mladý hrdina je odhodlaný svojich blízkych oslobodiť a spája sily so záhadnou ženou i priateľským orangutanom.

Andyho Serkisa, ktorý v predchádzajúcej trilógii prepožičal svoje pohyby Cézarovi, v novom filme nahradil menej známy americky herec Owen William Teague. Zmena nastala aj na režisérskej stoličke a nový film má pod palcom Wes Ball.

Ohlasy a recenzie dopadli nad očakávania dobre (viac aj v našom hodnotení), o niečo horšie je to však s tržbami, kde nová Planéta opíc za očakávaniami zaostáva. Plány Disney na natočenie novej trilógie preto pravdepodobne skončia hneď v zárodku.

Furiosa: Mad Max sága

Kedy: 23. máj

Mad Max: Zbesilá cesta bol po premiére právom ocenený 6 Oscarmi, aj napriek tomu na pokračovanie čakáme už viac než 8 rokov. Fanúšikovia apokalyptickej budúcnosti ale zúfať nemusia, režisér George Miller totiž pracuje rovno na dvoch snímkach, pričom prvá z nich do kín dorazí už na budúci týždeň.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú