Pri kúpe notebooku sú dva typy zákazníkov. Prví vyžadujú čo najvyšší výkon, aj za cenu horšej mobility a tí druhí zas naopak. Ak sa radíš do druhej kategórie a od notebooku očakávaš vysokú mobilitu, no zároveň stále dostačujúce parametre na väčšinou úkonov, tak si na správnom mieste.

Podobnú dilemu som riešil nedávno aj ja sám. Môj predošlý notebook mal už 4,5 roka a svojím výkon už na dnešné úlohy ledva postačoval. Rozhodol som sa pre kúpu stolového počítača, no pri mojej práci je nutné byť stále mobilným. Pokukoval som preto aj po novom notebooku, ktorý by dokázal skĺbiť všetky moje požiadavky a podarilo sa.

Výber padol nakoniec na tento notebook
Zľavu nájdeš na konci článku

Cieľ bol jasný. Nájsť také zariadenie, ktoré by mi ponúklo dostatok výkonu na moju (kancelársku) prácu aj s nejakou tou rezervou do budúcna, aspoň 4 GB RAM, SSD disk, prijateľné rozmery a váha, aby som dokázal pracovať odkiaľkoľvek a nízka cena – ideálne do tých 250 €. Na pohľad nereálne požiadavky, no nakoniec sa predsa len podarilo, a to aj vďaka špeciálnemu kupónu, ktorý sme vybavili aj pre vás ostatných. Ak si na tom podobne ako ja, tak čítaj ďalej.

Nenechaj si ujsť
Kúpili sme lacný notebook z Číny, aby sme zistili, či sa to oplatí

Všetky požiadavky splnené, ba aj viac

Výber nakoniec padol na notebook Teclast F7, ktorý som si vyhliadol na stránke Gearbest. Slovenské obchody mi totiž dokázali neponúknuť také zariadenia, ktoré ledva spĺňali iba jednu z mojich požiadaviek. Teclast F7 ponúka všetko to, čo som požadoval, no dokonca aj viac. Ide o 14″ kúsok s FullHD rozlíšením a IPS technológiou. Obraz je tak dostatočne jemný a pozorovateľný zo širokého spektra uhlov. Tenké rámčeky zas zaisťujú, že celkové rozmery sú podobné skôr 13,3″ modelom.

Štvorjadrový procesor Intel Celeron N3450 s maximálnym taktom až 2,2 GHz zas ponúka dostatok výkonu na všetko, čo potrebujem. Potešila ma kapacita operačnej pamäte, ktorá predstavuje až 6 GB, čo je v danej cenovej relácii príjemným prekvapením. Rovnako tiež poteší 120 GB SSD disk, ktorý zaručuje svižný beh systému + postačuje aj na nejaké menšie osobné veci. Komu kapacita nepostačuje, je možné ju bez problémov navýšiť o väčší SSD disk.

Dlhá výdrž a solídna konektivita

Vzhľadom k tomu, že na cestách nemám vždy k dispozícii zásuvku na nabíjanie, hľadal som aj notebook s dobrou výdržou. Vďaka úsporným komponentom a SSD disku tento notebook ponúka maximálnu výdrž až 10 hodín. Pri pozeraní videí sa výdrž pohybuje okolo 6 hodín.

Čo sa konektivity týka, nájdeš tu Bluetooth 4.0, microHDMI konektor, Dual-band Wi-Fi 802.11ac, duálny mikrofón, 2 MPx webkameru, slot na pamäťové karty, 3,5 mm jack a dvojicu USB 3.0 konektorov. Notebook prichádza s licenciou na Windows 10 Home, ktorý je dostupný v čínskej a anglickej verzii. Bez problémov sa však dá dodatočne nainštalovať akýkoľvek jazyk či rozloženie klávesnice.

Prijateľné sú aj celkové rozmery, ktoré činia 331 x 220 x 16 mm a to pri váhe 1,35 kg. O kvalitách tohto notebooku sa môžeš dočítať aj v priložených recenziách od používateľov a ja sám sa už neviem dočkať, kedy ku mne notebook dorazí. A aká je teda jeho cena?

Kúpiť notebook Teclast F7 za najnižších 207 € z EU skladu
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Bežná cena tohto notebooku je okolo 290 €. Avšak v aktuálnom limitovanom bleskovom výpredaji ho dostaneš za najnižšiu cenu doteraz, a teda 207 € s kupónom DECdeal042, čo je za takto vybavený notebook niečo neuveriteľné. Vďaka priamej dostupnosti v EU sklade ti dorazí expresne a bez ďalších zbytočných poplatkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom