Už tento piatok do ponuky Netflixu pribudne hororová novinka od tvorcov seriálových hitov Hauntig of Hill House a Haunting of Bly Manor. Novinku už videla odborná verejnosť a ohlasy sú až vzácne priamočiare – čaká nás jeden z najdesivejších zážitkov roka.

Príbeh nového seriálu Midnight Mass je zameraný na malú izolovanú komunitu obyvateľov ostrova Crockett Island. Približne v tom istom čase, keď sa vracia domov bývalý obyvateľ Riley Flynn (Zach Gilford), cestu na ostrov nachádza aj záhadný a charizmatický kňaz Paul (Hamish Linklater).

Po príchode dvojice hlavných postáv sa začnú diať nadprirodzené udalosti, vďaka ktorým si otec Paul okamžite podmaňuje miestnych ľudí a fanaticky upevňuje vieru svojich nových ovečiek.

YouTube (screenshot)

Príbeh s duchmi strieda strach z monštier a náboženského fanatizmu

7-dielna miniséria už má aj prvé recenzie a tie sú mimoriadne pozitívne. Server Cnet na novinke vyzdvihuje pálčivý spôsob, akým rozoberá vieru od jej starodávnych tradícií, až po jej najtemnejšie aspekty, ktoré neraz diváka vydesia. Ďalším oceniteľným elementom sú perfektne zvládnuté dejové zvraty, ktoré sú veľakrát uspokojivo nepredvídateľné a zároveň originálne.

Portál Verge vo svojej recenzii novinku opisuje ako hororovú drámu s viacerými temnými momentmi, ktorá postupne pomaly buduje napätie a zároveň cez početné dialógy a úvahy o živote a smrti necháva diváka nájsť si cestu k postavám, aby si s nimi vo finálnej fáze užil mimoriadne krvavú šou.

Ponurú atmosféru celej komunity zároveň podporuje bezchybné zázemie izolovaného ostrova s poslednými obyvateľmi, ktorí ešte ostrov neopustili. Kritici si tiež neodpustili porovnanie s režisérovou predošlou sériou Haunting a vyzdvihujú rozdielny prístup s duchárskymi hororovými prvkami, s ktorými Flanagan pracuje tentoraz.

Majster žánrového remesla

Veľké očakávania spojené s menom režiséra sa tak pri tejto minisérii pomaličky napĺňajú. Mike Flanagan sa po priemerných hororových snímkach prvýkrát uviedol na pôde streamovacieho giganta v roku 2018 so sériou The Haunting a neskôr na jej úspech nadviazal pri spracovaní knižnej predlohy od Stephena Kinga vo filme Doctor Sleep.

Tento trend chce Flanagan opäť potvrdiť s Midnight Mass a zároveň pokračovať v úspešnej spolupráci s Netflixom. Minisériu, pozostávajúcu zo siedmich častí, si Mike Flanagan sám napísal, zrežíroval a zároveň sa na jej tvorbe podieľal aj ako výkonný producent. Novinka bude na streamovacej platforme dostupná už tento piatok 24. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú