Od roku 2001 Christopher Nolan kráčal so všetkými svojimi filmami verne po boku produkčnej spoločnosti Warner Bros., pre ktorú to boli jej vlajkové lode s miliardovými zárobkami po celom svete. Pri novej snímke sa však vizionár tentokrát rozhodol pre spoluprácu s iným veľkým štúdiom Universal Pictures.

Reč je o pripravovanom filme Oppenheimer z obdobia druhej svetovej vojny, ktorý už na prvý pohľad zaujme excelentným obsadením. Prečo je snímka kľúčová pre budúce smerovanie kinematografie a ako môže ovplyvniť ponuku v kinách v ďalších rokoch, sa dozvieš v článku nižšie.

Ďalší rozhodujúci moment druhej svetovej vojny

Uznávaný režisér Christoper Nolan, ktorý sa preslávil epickými sci-fi ako Inception, Interstellar či poslednou novinkou Tenet, sa opäť chystá vstúpiť do vôd vojnových drám. Podobne, ako bol Dunkirk jedným z kľúčových momentov pre britskú armádu a celkový vývoj vojny, aj jeho ďalší film bude pojednávať o udalostiach, ktoré navždy zmenili celú tvár globálneho vojnového konfliktu.

Oppenheimer
TMDB

V hľadáčiku filmového mága tentokrát utkvel príbeh o atómovej bombe a projekte známom ako Manhattan. Ten viedol americký fyzik J. Robert Oppenheimer v tajnom laboratóriu v Los Alamos a jeho výsledok všetci dobre poznáme. Pre Nolana to tak bude už druhá filmová zástavka zasadená najväčšieho konfliktu v dejinách ľudstva.

Námetom biografia s Pulitzerovou cenou

Christopher Nolan si získal rešpekt mnohých kritikov, divákov a kolegov vďaka svojmu unikátnemu rozprávačskému a vizuálnemu štýlu. Z tohto dôvodu sú jeho projekty vždy sprevádzané obrovskými očakávaniami a Oppenheimer nie je výnimkou.

Jeho najnovšia snímka vyrozpráva výnimočný príbeh J. Roberta Oppenheimera, teoretického fyzika a vojenského šéfa laboratória v Los Alamos. Vďaka svojej úlohe v projekte Manhattan, ktorého cieľom bolo vyvinutie prvých jadrových zbraní počas druhej svetovej vojny, je považovaný za jedného z „otcov“ atómovej bomby.

The National

Presné detaily filmu Oppenheimer neboli odhalené, ale scenár je podľa Deadline založený na biografii s názvom American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, ktorá si dokonca vyslúžila prestížnu Pulitzerovu cenu. Autori oceneného diela Kai Bird a Martin Sherwin sa navyše spolupodieľajú na scenári k filmu.

Biografia, ktorá vznikala dvadsaťpäť rokov, je komplexným dielom. Zachytáva Oppenheimerov život a časy od jeho ranej kariéry, cez konfrontáciu s morálnymi následkami vedeckého pokroku, až po jeho ústrednú úlohu v studenej vojne.

Nabité obsadenie, aké tu už dlho nebolo
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP