Rockstar Games má na svojom konte mnoho skvelých titulov, no k tým najpopulárnejším patrí rozhodne GTA 5. Piata časť legendárnej gangsterskej akčnej hry sa od svojho vydania dočkala mnohých skvelých úprav a módov. Najdokonalejším vylepšením GTA 5-ky je však mód NaturalVision. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Všetky snímky v tomto článku pochádzajú priamo z počítačovej verzie GTA 5. To je však obohatené o dokonalý „NaturalVision“ mód. Ako sám uvidíš, tento doplnok dokáže s grafikou urobiť skutočné zázraky.

GTA NaturalVision mód

Aj takéto autá, akým je toto Lamborghini, sú iba doplnkovým módom, keďže štúdio Rockstar Games na ich využitie v oficiálnej hre nevlastní licenciu.

Tvorca so pseudonymom „Razed“ prezradil, že vytvorenie mu trvalo počas 6 mesiacov až 1 200 hodín.

GTA NaturalVision mód

Pripomíname, že tieto zábery sú z „Remastered“ verzie módu „NaturalVision“ s ešte dokonalejšími vylepšeniami, ktorých spracovanie zabralo zopár ďalších mesiacov a stoviek hodín práce. Výsledok ale hovorí sám za seba.

GTA NaturalVision mód

Grafika je natoľko prepracovaná, že niektoré zábery sa len ťažko dajú rozoznať od reality. Aj tento záber z prírody vyzerá skutočne úchvatne.

GTA NaturalVision mód

Vylepšená verzia „NaturalVision“ módu nie sú len dokonalo vyzerajúce obrázky. V podstate môžeš naplno hrať originálnu hru, no v novom „kabáte“.

GTA NaturalVision mód

To je veľmi podstatný detail, keďže mnoho podobných úprav urobí z GTA 5-ky titul, ktorý si na bežnom hernom počítači len tak hocikto nezahrá.

GTA NaturalVision mód

Môže to znieť neuveriteľne, no pri spustení hry v tomto „NaturalVision“ móde nebudeš musieť mať pred sebou počítač s ohromným výkonom.

GTA NaturalVision mód

Nenechaj si ujsť
AMD sa vracia do high-end segmentu grafických kariet, aby pokorilo NVIDIU

Tvorca vysvetľuje, že s jeho vylepšením bude výkon hry zhruba rovnaký ako pri klasickej verzii bez NaturalVision. Záleží tak na počítači hráča, ako je schopný zvládnuť túto originálnu verziu a aké priemerné „fps“ zaznamenáva. V podstate to znamená, že ak tvoja „mašina“ zvládne pôvodné GTA 5, utiahne aj tento špičkový mód.

Súhra svetla a tieňov robia z prostredia hry dokonalý zážitok, ktorý je možné vychutnať si napríklad pri lietaní stíhačkou.

GTA NaturalVision mód

Tajomnú atmosféru s dokonalým odrazom vody uvidíš pri móle.

GTA NaturalVision mód

Mnohé modely áut v tomto móde sú navrhnuté podľa reálnej predlohy. Grafické inovácie však vylepšujú aj pôvodné autá od vývojárov hry, ktoré by mali vyzerať ešte prepracovanejšie.

GTA NaturalVision mód

Prostredie hry dokážu skutočne vylepšiť aj detaily, ako sú napríklad blesky búrky v pozadí. S „NaturalVision“ módom sú však zahrnuté ďalšie inštrukcie, ktoré odkazujú na iné doplnkové módy. S nimi bude GTA 5 vyzerať absolútne úchvatne.

GTA NaturalVision mód

Pohľad z prvej osoby odhaľuje, koľko detailov môže hráč s týmto vylepšením v hre vidieť.

GTA NaturalVision mód

Titul Grand Theft Auto 5 v spojení so spomínaným módom tvoria dokonalú dvojicu. Prostredie, kvalita spracovania hry a jej rozmanitého počasia umožňuje užívať si s „NaturalVision“ jazdu mestom. Hráč si však rozhodne vychutná aj cestu cez pustú púšť, ktorá je tiež plná prepracovaných detailov.

GTA NaturalVision mód

Nenechaj si ujsť 
10 absolútne najlepších hier, na ktoré sa môžeme tešiť v najbližších mesiacoch

„Remastered“ verzia módu „NaturalVision“ prináša skutočne veľké množstvo skvelých grafických úprav, ktoré robia z GTA 5 dokonalú hru so scénami často vyzerajúcimi ako v realite. Nezabudni však, že tvoj počítač musí zvládať najprv pôvodnú verziu, aby si si potom mohol vychutnať aj toto grafické vylepšenie. To si môžeš stiahnuť na tomto odkaze, no najskôr si nenechaj ujsť dokonalé zábery v priloženom videu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
6%
Páči sa mi to
6%
Chcem to
67%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
3%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]