Marvelovská nálož, ktorá sa na nás valí z každej strany, dostane budúci rok na seriálovom poli netradičného konkurenta. Netflix v spolupráci s Warner Bros. totiž vytiahne vlastné eso z rukáva v podobe komiksovej série Sandman, ktorá patrí vôbec k najdrahším projektom v histórii streamovacej služby. Aktuálne sa uviedla vôbec prvou upútavkou.

Komiksová adaptácia s božskými entitami?

The Sandman je americká komiksová séria od spisovateľa Neila Gaimana, publikovaná vydavateľstvom, ktoré spadá pod DC Comics. Hlavnou postavou knižnej predlohy je Sen (známy pod menami Morpheus alebo Sandman), patriaci do rodiny tzv. “Večných“.

Tieto vyššie entity sa podľa komiksovej mytológie objavili na počiatku vekov, ešte než ľudia začali uctievať bohov. Prvá séria, ktorá by mala prísť na obrazovky budúci rok, bude čerpať prevažne z prvých dvoch knižných častí: Preludia & Nokturna a Domček bábik, na čo odkazuje aj samotná ukážka.

V nej sa čarodejník Burgess rozhodne uväzniť jednu z entít, Smrť, aby sa stal nesmrteľným, no namiesto toho sa vo väzení ocitá jeho brat Sen, ktorého ríša upadá a tak sa bude musieť čím skôr oslobodiť.

Zaujímavosťou je, že hlavná postava nezapadá do koncepcie klasického komiksového hrdinu, čo naznačila už samotná knižná predloha. Sen v nej vystupuje v pomerne pasívnej podobe hlavného hrdinu a zároveň búra všetky žánrové klišé známe z iných komiksoviek.

Podľa tvorcov sa môžeme v novinke tešiť na obrovskú ríšu snov plnú rôznych démonov, mágov či okultistov. Adaptácia jednej z najlepších súčasných komiksových sérií tak prinesie skutočne netradičné a neopozerané komiksové univerzum.

Dopomôcť k naplneniu diváckych očakávaní a k dosiahnutiu kvality seriálu by mal aj samotný autor komiksu Neil Gaiman, ktorý sa na výrobe seriálu podieľa z pozície výkonného producenta.

Hviezdy seriálu Hry o Tróny doplnené o ďalšie zaujímavé mená

Pre fanúšikov je okrem originálneho scenára lákadlom aj zvučné herecké obsadenie. Aj keď v role Sandmana uvidíme pomerne neznámu tvár, herca Toma Sturridga, do úlohy čarodejníka Burgessa tvorcovia obsadili geniálneho Charlesa Dancea, ktorého si môžeme pamätať ako Tywina Lannistera z Hier o Tróny.

TMDB.org/úprava redakcie

Zo seriálového hitu z dielne HBO sa však do novinky presunie aj ďalšie známe meno, Gwendoline Christie, predstaviteľka Brienne z Tarthu. Britská herečka si v Sandmanovi zahrá Lucifera. Jedného zo záporákov, zvaného “Korintský“, si zahrá obľúbený Boyd Holbrook, ktorý sa objavil v seriáli Narcos, komiksovke Logan alebo v nedávnej novinke Netflixu Beckett.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú