Júl na televíznych obrazovkách bude poriadne horúci a streamovacie služby sa pochvália množstvom zaujímavých noviniek.

Najväčšiu pozornosť tradične púta Netflix, kde už práve končí štvrtá séria Stranger Things dvojicou finálnych epizód.

Streamovací líder do ponuky zároveň zaradí svoj najdrahší film, na ktorom chce v prípade úspechu postaviť nové filmové univerzum. Zaujmú však aj ďalší – na HBO Max štartuje spin-off jedného z najpopulárnejších seriálov vôbec, Apple TV+ uvedie kandidáta na najlepší seriál roka.

The Terminal List

Kde: Prime Video

Kedy: 1. júl

Amazon si po megaúspechu sci-fi Tomorrow War zopakuje spoluprácu s Chrisom „Star-Lord“ Prattom, tentokrát v akčno-kriminálnej seriálovej novinke Terminal List.

Tá je inšpirovaná knižným bestsellerom spisovateľa Jacka Carra, ktorá sleduje bývalého vojaka a člena Navy Seals, Jamesa Reecea. Hlavná postava počas jednej tajnej misie príde o život celá jeho čata.

Pri návrate do vlasti má Reece na udalosť len veľmi zahmlené spomienky a vynárajú sa otázky o jeho (ne)vine. Keď sa náhle objavia nové dôkazy o prepadnutí jeho jednotky, Reece a jeho rodina sa razom ocitajú v nebezpečenstve.

Princess

Kde: Disney+

Kedy: 1. júl

John Wick v stredoveku? Presne tak vyzerá ambiciózna filmová novinka z dielne Hulu, ktorú si tuzemský diváci budú môcť pozrieť na Disney+. V centre príbehu stojí tvrdohlavá princezná, ktorá sa odmieta vydať za krutého sociopata.

Ten ju za to unesie a zamkne vo veži, len aby rozbehol vlastné sprisahanie a pokúsil sa zmocniť trónu. Tvrdohlavá princezná je jediná, kto zákernému plánu môže zabrániť.

Dej filmovej novinky síce pôsobí tuctovo, zaujať však chce predovšetkým v akčnej rovine, kde nechýba tona akrobacie a nemilosrdnej likvidácie nepriateľských vojakov. Hlavnú úlohu si vo filme zahrá Joey King, ktorú diváci poznajú predovšetkým z romantickej trilógie Netflixu The Kissing Booth.

Stranger Things (2. časť 4. série)

Kde: Netflix

Kedy: 1. júl

Seriálový sviatok pre všetkých fanúšikov mysterióznych sci-fi pokračuje a štvrtá séria Stranger Things vrcholí dvojicou finálnych epizód. Nepôjde o klasické seriálové časti, ale prakticky o celovečerné filmy – predposledná epizóda má 80 minút, finálna časť dokonca 2 a pol hodiny.

Svet Upside Down sa otrasie v základoch a na hlavných hrdinov čaká nebezpečenstvo, akému doposiaľ nikdy nečelili. Tvorcovia pred premiérou naznačili, že v bezpečí pred Vesnom nie je žiadna z postáv, uvidíme, či do poslednej piatej série nevstúpime v oklieštenej zostave.

Black Bird

Kde: Apple TV+

Kedy: 8. júl

Apple v júli predstaví aj horúceho kandidáta na najlepší seriál roka. 6-dielna psychologická miniséria Black Bird je postavená na knihe Dennisa Lehanea a predstaví väzenskú drámu inšpirovanú skutočnými udalosťami.

Zameria sa na príbeh Jimmyho Keena, syna miestnej futbalovej a policajnej legendy, ktorý je odsúdený na 10 rokov väzenia s minimálnym stupňom stráženia.

Čítal si už? 
Urobili by lepšie, keby ani nevznikli. 10 najhorších filmov a najväčších sklamaní 2022

Čoskoro po nástupe na výkon trestu je Jimmy postavený pred svoje životné rozhodnutie – ísť do zariadenia s maximálnou ostrahou, spriateliť sa tu so sériovým vrahom a zistiť, kde zakopal telá svojich obetí, alebo si odsedieť svoj trest bez možnosti skorého prepustenia. V seriáli poslednýkrát uvidíš aj nedávno zosnulého herca Raya Liottu.

Better Call Saul (2. polovica 6. série – finále seriálu)

Kde: FX (neskôr Netflix)

Kedy: 8. júl

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti speje do svojho finále a my sa konečne dozvieme, čo všetko musel prežiť Saul Goodman pred svojím stretnutím s ikonickou dvojicou z Breaking Bad.

Prvá polovica poslednej série skončila doslova šokujúco a tvorcovia si pre divákov nachystali to najlepšie na záver. Jimmy a Kim sa totiž ocitajú v centre vojny medzi kartelmi a dvojica sa bude musieť snažiť, aby z konfliktu vyviazla živá.

Čerešničkou na torte bude aj návrat ikonických postáv z Breaking Bad, na ktorý finále seriálu nadviaže. Na divákov tak zostáva ešte 6 posledných epizód, dostupné budú aj na Netflixe.

The Sea Beast

Kde: Netflix

Kedy: 8. júl

Netflix v obsahu nezabúda ani na detského diváka, pre ktorého bude určený aj najnovší animák Sea Beast. Postará sa oň režisér vydarených filmov Veľká šestka a Vaiana: Legenda o oceáne, očakávania sú preto právom vysoké.

Dej novej rozprávky sa odohráva v krajine, kde existujú všetky morské monštrá, o ktorých si kedy počul. Ich lovci sú v magickom svete oslavovaní ako hrdinovia a nikto z nich nie je slávnejší ako Jacob Holland, hrdina nového filmu.

Slávny dobrodruh a oslavovaný moreplavec narazí na nečakane silného protivníka a spoločne s malým dievčatkom sa vydáva na dobrodružstvo svojho života.

Resident Evil

Kde: Netflix

Kedy: 14. júl

Populárna hororová značka Resident Evil sa na Netflixe čoskoro rozrastie o ďalšiu novinku. Nie filmovú s Milou Jovovich, ale hraný televízny seriál, ktorý si posvieti na Racoon City a vznik zombie nákazy.

Seriálový Resident Evil síce predstaví postavy aj udalosti známe z hernej predlohy, zároveň sa od nej však vo veľkom vzdiali. Ponúkne totiž aj nové, doposiaľ nevidené univerzum, keďže sa bude odohrávať v dvoch časových rovinách.

Jedna diváka zavedie do roku 2022 a mesta New Racoon City, ktoré bolo postavené na pôvodnom meste po jeho deštrukcii nukleárnou bombou. Druhá sa naopak bude odohrávať v budúcnosti v roku 2036, kedy planétu obýva len niečo viac ako 15 miliónov ľudí v spoločnosti miliárd monštier zmutovaných T-vírusom.

Odklon od hernej predlohy neteší skalných fanúšikov značky, ktorí nad rozhodnutím tvorcov neskrývajú sklamanie a na vierohodné (a predovšetkým kvalitné) spracovanie série si tak naďalej musia počkať.

Gray Man

Kde: Netflix

Kedy: 22. júl

Najdrahší film Netflixu v histórii má s rozpočtom 200 miliónov dolárov ambície konkurovať Jamesovi Bondovi a ďalším ikonám akčného žánru. Akčný špionážny triler inšpirovaný knižnou predlohou predstaví súboj bývalého agenta CIA a jedného z najlepších zabijakov na svete Counta Gentryho s jeho nebezpečným prenasledovateľom v službách americkej vlády.

V hlavných úlohách vo filme uvidíš Ryana Goslinga (First Man) a Chrisa Evansa, známeho predovšetkým z jeho úlohy (bývalého) Kapitána Ameriku. Spoločnosť im bude robiť krásna Ana de Armas, navyše pod dohľadom bratov Russovcov, ktorí sa okrem iných postarali o najzárobkovejší film všetkých čias v podobe Avengers: Infinity War.

Ak sa novinka u divákov Netflixu ujme (na čo má všetky predpoklady), s Goslingom sa ráta aj do ďalších úloh. Knižná séria totiž pozostáva až z 10 dielov a Netflix v tomto prípade pokukuje po novom akčnom univerze.

Roztomilé mrchy: Prvotný hriech

Kde: HBO Max

Kedy: 28. júl

Seriál Roztomilé mrchy dodnes patrí medzi divácky najobľúbenejšie a nič na tom nezmenila ani kolísavá kvalita posledných troch sérií. Na úspech mysterióznej tínedžerskej drámy sa tvorcovia pokúsili nadviazať už v dvoch spin-offoch, ani jeden z nich sa však nedostal ďalej ako za prvú sériu.

Zmeniť nelichotivý trend sa pokúsi samostatne stojaca novinka, ktorá sa síce bude odohrávať v rovnakom univerze ako pôvodný seriál, predstaví však celkom nové hrdinky. Seriál sa bude odohrávať približne 20 rokov po konci pôvodnej série a do centra postaví deti niektorých z pôvodných protagonistov, ktoré budú pykať nielen za hriechy ich rodičov, ale tiež za vlastné tajomstvá.

Tvorcovia v porovnaní s originálom sľubujú o niečo temnejšiu, miestami až hororovú atmosféru, prvá séria bude pozostávať z 10 častí. Skalných fanúšikov poteší aj množstvo narážok na pôvodný seriál, návrat dokonca hlásia aj viaceré dobre známe postavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP