banner-mate-9
Výkon našich mobilných miláčikov sa každým rokom rapídne zvyšuje, aj keď ho drvivá väčšina užívateľov nedokáže naplno využiť. Technologický pokrok však nezastavíme a výrobcovia sa radi chvália čoraz výkonnejšími modelmi. 

Jednoznačným minuloročným kráľom mobilných procesorov sa stal americký Snapdragon 820, ktorý približne o pol roka neskôr nahradil pretaktovaný súrodenec Snapdragon 821. Veľké percento minuloročných vlajkových lodí je vybavené práve jedným z týchto dvoch čipsetov od Qualcommu, ktorý patrí medzi špičku na trhu vo výrobe tranzistorových klopných obvodov. Rýchlosť procesorov v našich smartfónoch veľké percento majiteľov rado testuje v asi najpopulárnejšom teste hrubého výkonu, AnTuTu Benchmarku. Aj keď tieto čísla niekedy nie sú úplne smerodajné, vďaka obrovskej databáze výsledkov spoločnosť stojaca za vývojom tejto testovacej aplikácie pravidelne zverejňuje rôzne zaujímavé štatistiky. Tentokrát to nie je rebríček celkového výkonu smartfónov, ale rebríček výkonu grafických čipov.

top-fony-s-grafickym-vykonom

Najnovšie štatistiky od AnTuTu tak hovoria o smartfóne s najlepšími hernými schopnosťami. Možno budeš prekvapení, to vedúcim rebríčka je Huawei Mate 9 s grafickým akcelerátorom Mali-G71MP8, ktorý je súčasťou procesora z vlastnej dielne, Kirin 960. V prvej trojici za ním nasleduje OnePlus 3T s americkým Adrenom 530 a LeEco Le Pro 3 so rovnakou grafikou. Všetky ostatné priečky obsadili smartfóny so Snapdragonom 820, a teda akcelerátorom Adreno 530. Nakoniec sa dostalo známe Mi5S-ko od Xiaomi s procesorom Snapdragon 821. Zdá sa tak, že Huawei na svojom najnovšom čipsete pracoval naozaj tvrdo, čo im prinieslo vytúžené ovocie. Jednoznačným kráľom mobilných procesorov však aj nateraz zostáva Qualcomm, ktorému tento „titul“ s najväčšou pravdepodobnosťou nevyfúknu iní výrobcovia ani tento rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP