30 rokov ho nič neprekonalo. Jeden z najlepších akčných filmov histórie hlási návrat, máme detaily
Po dvoch posledných filmov Hacker a minuloročnom Ferrari, ktoré si vyslúžili od verejnosti vlažné recenzie a v kinách finančne výrazne prepadli, sa mohlo zdať, že kariéra legendárneho Michaela Manna sa pomaly chýli ku koncu. Ostrieľaný režisér sa to však ešte nechystá zabaliť a na opätovné výslnie by ho mohol vrátiť jeho vysnívaný projekt, pokračovanie Neľútostného súboja, ktorý je právom považovaný za jeden z najlepších akčných filmov histórie. Šance na realizáciu by mohol zvýšiť aj hviezdny Leonardo DiCaprio, ktorý je podľa portálu Vulture jedným z kandidátov na hlavnú úlohu.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okne
Inšpiroval desiatky ďalších akčných hitov
Neľútostný súboj si od svojho uvedenia v roku 1995 vydobyl status kultového titulu v akčnom aj kriminálnom žánri. Michael Mann dokázal stokrát prevarenú tému boja medzi lupičmi a policajtmi povýšiť na strhujúci majstrovský epos, ktorého realistická akcia je dodnes predmetom štúdií začínajúcich režisérov. Christopher Nolan dokonca film označil za jednu zo svojich hlavných inšpirácií pri tvorbe Temného rytiera.

O pokračovaní sa začalo vážnejšie hovoriť v roku 2022, keď Mann spolu s Meg Gardiner vydali román Heat 2, ktorý slúži ako prequel aj sequel zároveň. Dej sa totiž odohráva medzi koncom pôvodného filmu, rokom 1988 a začiatkom 2000-tych rokov. Kniha sleduje mladšie obdobie Vincenta Hannu (Al Pacino), Neila McCauleyho (Robert De Niro) a Chrisa Shiherlisa (Val Kilmer), ako aj neskoršie následky veľkej lúpeže z Neľútostného súboja.
Mann už stihol dokonca tento rok predstaviť prvý návrh scenára štúdiu Warner Bros., ktoré však podľa viacerých zdrojov váha s projektom pre vysoký rozpočet. Podľa Vulture žiadal Mann pôvodne viac ako 200 miliónov dolárov, no po rokovaniach sa rozpočet znížil na približne 170 miliónov.
To je však stále nad hranicou, ktorú by Warner Bros. bolo ochotné akceptovať, preto sa preverujú možné spolupráce s inými partnermi či streamovacími spoločnosťami, pričom najčastejšie sa spomína Apple. Obavy štúdia prevažne pramenia z Mannových posledných výsledkov v kinách. Ferrari totiž v kinách zarobil približne 44 miliónov pri rozpočte 95 miliónov a Hacker s Chrisom Hemsworthom v hlavnej úlohe len necelých 20 miliónov pri 70-miliónovom rozpočte.
Projekt by však mohol posunúť do ďalšej fázy Leonardo DiCaprio, ktorý už podľa Vulture dokonca s Mannom rokoval o hlavnej úlohe. Práve jeho meno by malo byť garanciou návratnosti vyššieho rozpočtu. DiCaprio by si mohol podľa magazínu zahrať mladú verziu Neila McCauleyho. S filmom boli viackrát spájaní aj Adam Driver (Ferrari) či Austin Butler (Duna: Časť druhá), no ich účinkovanie zatiaľ nepotvrdilo ani štúdio, ani sám Mann. Ak sa projekt podarí dotiahnuť do konca, mohlo by ísť o jednu z najväčších filmových udalostí najbližších rokov.
Dostaň Fontech do svojich Google odporúčaní
Pridať ako preferovaný zdroj Fontech, odkaz sa otvorí v novom okneČítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú

Predali už milión hybridov a Toyote dýchajú na krk. Juhokórejská automobilka chce ovládnuť trh

Netflix pridal do ponuky nový slovenský film. Ukazuje jednu z najtemnejších kapitol našich dejín

Namiesto vody tekuté olovo. Európsky štát postaví jadrovú elektráreň, akú svet ešte nevidel

Harry Potter sa vracia v špeciálnom filme. Slováci ho uvidia iba jediný týždeň

Mobil za 400 eur porazil aj vlajkovú loď. Spočítali sme, koľko ťa vyjde za 2, 4 a 6 rokov
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa slovenská pekáreň definitívne končí, zatvára všetky predajne. Mala tržby 1,3 milióna eur

Dietologička vyskúšala 7-dňový experiment s kyslou uhorkou: Na tretí deň prišiel zlom v trávení

Mimoriadna situácia na železnici: Rýchlik prešiel návesť „Stoj“ a vošiel do cesty nákladnému vlaku

Generálny prokurátor ide do boja s prezidentom. Žilinka podáva žalobu pre tresty za autonehodu

Európu zasiahnu nebezpečné supercely. Hrozia tornáda a veterný systém, ktorý sa blíži k Slovensku
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Číňania odpálili cenovú bombu. Nové elektrické SUV stojí len 13 200 € s dojazdom 600 km
- OLED má povesť veľkého žrúta elektriny. Spočítali sme, koľko ťa oproti LCD či MiniLED stojí za 5 rokov
- Tvorca Gladiátora ukazuje nový film. Na Slovensko dorazí už zajtra
- Netflix má dôvod na obavy. Na obzore je nová gigantická služba, naráža však na problém
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Prepadák roka je online obrovským hitom. Dá sa pozrieť aj zadarmo
- OLED má povesť veľkého žrúta elektriny. Spočítali sme, koľko ťa oproti LCD či MiniLED stojí za 5 rokov
- Tvorca Gladiátora ukazuje nový film. Na Slovensko dorazí už zajtra
- Zbalíš ju do batoha a je prekvapivo lacná. Táto prenosná veterná turbína má výkon až 75 W
-
- Rusko chystá energetický prevrat. Rozbehlo sériovú výrobu jadrových reaktorov, už ich má 15
- Už 80 týždňov patrí medzi najsledovanejšie filmy. Akčné prekvapenie 2025 neprestáva udivovať
- Číňania ukázali elektromobil, aký Európa zatiaľ nemá. Dá cez 1 000 km a stojí okolo 32-tisíc eur
- Za 2 eurá 1 500 filmov. Unikátna služba na Slovensku ponúka akciu s doživotnou zľavou
- Majitelia elektromobilov dostali nový spôsob, ako na aute zarábať. Stačí urobiť jednoduchú vec
Európa čakala veľký solárny prepad. Zatmenie ukázalo, prečo veľké číslo pre Slovensko neplatilo
Výrobcom počítačov a mobilov končí obľúbený trik. EÚ prísne skoncuje s falošnou ekológiou
Má stáť zelená energia 120 eur za MWh? ÚRSO označil zelenú energiu za drahý omyl, pravda je iná
Európa chcela odstrihnúť Putina, deje sa však opak. Dovoz ruského LNG prudko vzrástol
USA chystajú vesmírny štít za 160 miliárd eur. Prvý ostrý zásah príde v roku 2029
Mochovce dosiahli kľúčový míľnik. Štvrtý blok už rozbehol jadrovú reakciu
Ojazdené autá na Slovensku citeľne zdraželi. Priemerná cena stúpla, mení sa aj ponuka
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP

Známa slovenská pekáreň definitívne končí, zatvára všetky predajne. Mala tržby 1,3 milióna eur

Dietologička vyskúšala 7-dňový experiment s kyslou uhorkou: Na tretí deň prišiel zlom v trávení

Mimoriadna situácia na železnici: Rýchlik prešiel návesť „Stoj“ a vošiel do cesty nákladnému vlaku

Generálny prokurátor ide do boja s prezidentom. Žilinka podáva žalobu pre tresty za autonehodu

