Post-apokalyptická zombie franšíza Dying Light sa vracia v druhom pokračovaní s podtitulom Stay Human. Tvorcovia z Techlandu ju v plnej kráse predstavili v približne 30 minútovom živom streame s názvom Dying 2 Know.

Prvýkrát bola hra oznámená ešte v roku 2018 na konferencii E3. Vývojári mali pôvodne naplánované vydanie na jar roku 2020, ale pre problémy s vývojom kvôli nespokojnosti zamestnancov s vedením celého projektu, ako aj pre aktuálnu pandemickú situáciu, sa Stay Human o necelé dva roky oneskorí.

Na celú vec sa ale treba pozerať cez ružové okuliare a ako sami tvorcovia uvádzajú, čas využili naozaj plodne, aby hráčom priniesli originálnu hru s množstvom noviniek. Veľa času ubehlo aj od vypuknutia apokalypsy spôsobenej ničivým vírusom v prvej časti, čo malo, samozrejme, dopad aj na smerovanie herného sveta.

Post-apo svet je zamorenejším a nebezpečnejším miestom

Dying Light 2: Stay Human sa bude odohrávať v roku 2034 – teda 20 rokov po udalostiach z predchádzajúcej časti. Aiden Caldwell, športovo nadaná hlavná postava, hráčom z pohľadu prvej osoby ukáže svet v stave, do akého sa dostala ľudská populácia po tom, čo 98 % z nej padla za obeť vírusu.

Techland

Necelých 8 minút gameplay traileru stačilo na to, aby na zombie svet tvorcovia navnadili umne vyrozprávanými novinkami. Dlhé časové okno medzi príbehom obidvoch hier spôsobilo, že nemŕtvi zmutovali do najvšakovakejších tvarov, veľkostí a prirodzene ich je oveľa viac. Aby toho nebolo málo, zvýšila sa aj ich agresivita, čo znamená jediné – náročnejší prechod hrou.

YouTube (screenshot)

Aiden je od raného veku zdatný v pohybových aktivitách a záľuba v parkúre mu tak aj tentokrát príde vhod. Vývojári počas predstavenia hry hrdo uviedli, že sa počet parkúrových animácií zdvojnásobil a na hráčov tak čaká viac ako 3000 originálnych pohybových kreácií.

Zavrite strešné okná, prichádza akcia vo výškach

Zvyšky populácie boli nútené presunúť sa na strechy budov a paradoxne to bolo spôsobené ich vlastnou vinou. Toxické látky, ktoré v meste Villedor nastražili na zombíkov, síce zafungovali, ale rovnaké nebezpečenstvo predstavovali aj pre tých málo preživších, ktorí sa v noci musia pred nepriateľmi ukrývať.

Práve strechy budú Caldwellovým najlepším pomocníkom pri úteku z obkľúčenia alebo počas stealth akcie. V otvorenom svete, ktorý bude mimochodom podstatne väčší ako v predošlom diele, sa tak naskytnú skoro neobmedzené možnosti pohybu.

YouTube (screenshot)

Na rozhodnutiach záleží. A poriadne!

Z Aidena sa tvorcovia snažili urobiť zaujímavú a komplexnú postavu a hráčske rozhodnutia tak budú určovať ďalšie smerovanie príbehu. S tým úzko súvisia aj tri rôzne frakcie ľudí, ktoré v hre Dying Light 2 uvidíme. Dobré či zlé rozhodnutia, brutálne vraždy alebo milosť, intrigy alebo dobré srdce – to všetko bude mať vplyv na to, akým človekom sa Aiden stane.

Vývojári do názvu preto šikovne pridali formulku „Stay Human“, aby si hráči sami vybrali, či tento post-apo svet spravia lepším, alebo spadnú do sveta podrazov, klamstiev a brutálnych vrážd. S rozhodnutiami sú spojené aj odomykateľné predmety ako zipline, trampolína alebo rôzne druhy pascí.

YouTube (screenshot)

Nebude chýbať craftenie predmetov, vsadenie na agilnosť hlavného hrdinu alebo naopak investovanie do sily a smrteľnejších úderov. Mestu cez deň síce budú vládnuť ľudia, ale počas noci sa premení na nehostinnú oblasť, kde sa akýkoľvek chybný krok vypomstí každej živej duši, ktorá si to namieri príliš ďaleko od UV svetiel. Potom už bude záležať len od schopností hráčov, ako sa s postavou postavia vzniknutým problémom.

Noc je nebezpečná ale odmení odvážnych

Ako sa hovorí, pod lampou býva najväčšia tma, a preto bude aj napriek zájdenému slnku možné vyjsť do ulíc, dokonca priamo do hniezd nemŕtvych. Práve tam totiž bude čakať najlepší loot vôbec. Tak prečo to neskúsiť, keď je väčšina monštier v uliciach? Navyše, hráči budú môcť hru absolvovať aj v 4-člennom móde kooperácie a užiť si atmosféru umierajúceho sveta spoločne.

YouTube (screenshot)

Poznáme pevne stanovený dátum vydania

Techland v rámci svojho predstavovania Dying Light 2: Stay Human síce prezradil mnoho, ale zďaleka nie všetko. Ďalšie podrobnosti by sme sa o hre mali dozvedieť v najbližších týždňoch v rámci vydávania ďalších (ne)pravidelných epizód Dying 2 Know.

Nakoniec tu máme poslednú a veľmi dôležitú informáciu o vydaní hry. Dying Light 2: Stay Human oficiálne dorazí 7. decembra tohto roku a to na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom