Kúpa nového smartfónu vie byť častokrát poriadne tvrdý oriešok. Existuje množstvo vecí, ktoré pri nej treba zvážiť, no jednou z najdôležitejších je stále cena. Každý z nás predsa chce získať tú najvýhodnejšiu ponuku, čo sa týka pomeru ceny a kvality. Práve preto by tvojej pozornosti nemala uniknúť novinka od Huawei – model nova Y70.

Smartfón prináša štýlový dizajn, moderné funkcie a mimoriadne výhodnú cenu. Prinášame ti zoznam štyroch dôvodov, prečo sa smartfón nova Y70 oplatí zaradiť na zoznam kandidátov.

Nabíjanie len pár krát do týždňa

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere smartfónu je, okrem ceny, aj jeho výdrž batérie. Už za krátkych desať minút nabíjania bude Y70 fungovať na plné obrátky nepretržite až 3 hodiny. Za túto superschopnosť vďačí 22,5 W Huawei SuperCharge nabíjačke.

Huawei

Okrem toho, ak máš batériu nabitú na menej ako 5 %, stačí zapnúť režim vybitej batérie, pri ktorom získaš dalších 12 hodín v pohotovostnom režime, kým sa telefón vypne – takže sa môžeš spoľahnúť, že zariadenie vydrží aj pri extrémne nízkej úrovni nabitia.

Telefón má v sebe zabudovanú obrovskú batériu s mimoriadnou kapacitou až 6 000 mAh. To znamená, že pri striedmom používaní ju stačí nabíjať len dvakrát týždenne, čo je v dnešnej dobe, kedy väčšina smartfónov vydrží na jedno nabitie sotva deň, už takmer utópia. Tvorcovia totiž implementovali až osem optimalizovaných oblastí spotreby spolu s jedinečnou technológiou inteligentnej úspory energie od Huawei. Telefón vďaka nej sám “myslí” na to, ako s energiou hospodáriť tak, aby vydržal bez nabíjačky čo najdlhšie.

Huawei

Gigantický displej

Obrovský displej Huawei FullView má až 6,75-palca, vďaka ktorému bude sledovanie tvojho obľúbeného obsahu na vysokej úrovni. S novým displejom môžeš jednoduchšie streamovať videá, hrať obľúbené hry alebo prezerať fotografie z dovolenky.

Dizajn samotného displeja je moderný a elegantný s úzkymi výrezmi, aby sa plocha obrazovky využila v maximálnej možnej miere. Okrem toho je pomer obrazovky k telu skutočne vysoký – až 90,26 %, čo ešte viac prispieva k zážitku zo sledovania obľúbeného obsahu.

Smart fotoaparát s umelou inteligenciou

AI Triple Camera, ako sa fotoaparát novinky oficiálne nazýva, sa skladá zo 48 Mpix hlavného fotoaparátu s vysokým rozlíšením, 120° 5 Mpix ultraširokouhlého objektívu a 2 Mpix hĺbkového senzora. Každý z trojice prispieva svojou troškou k výslednej kvalite záberov.

Huawei

Zadná strana telefónu ponúkne trojicu fotoaparátov, ktoré sa postarajú o to, aby bolo na fotografiách dostatočné množstvo svetla, čo zvyšuje kvalitu a nastavenie fotografií. Je skvelý aj na zachytenie portrétov a scenérií. Ultraširokouhlý fotoaparát je ideálny na vtesnanie všetkých kamarátov do skupinovej fotografie, pretože širokouhlý záber umožňuje dostať do záberu viac obsahu. Hĺbkový senzor zase rozostrí pozadie obrázka a zachová zaostrenie na objekt s 3D zobrazením a presnou hĺbkou, pre Bokeh efekt ako z fotografickej príručky.

Zadný fotoaparát v zložení troch objektívov vytvára kvalitné zábery, ktorými zažiariš nielen na sociálnych sieťach. Vyhrať sa môžeš aj s manuálnym nastavením či umelou inteligenciou, ktorá dokáže rozoznať, na čo sa práve telefón pozerá a automaticky upraví parametre výsledného záberu tak, aby vyzeral čo najlepšie.

Huawei

Veľa miesta pre tvoj obsah

Model nova Y70 sa môže pochváliť poriadnym úložiskom – až 128 GB vnútornej pamäte, čo v praxi znamená až 170 epizód tvojho obľúbeného seriálu, 13 000 skladieb či viac ako 60 filmov priamo v telefóne. Ak  by to náhodou niekomu nestačilo, je tu riešenie – stačí si zaobstarať kartu microSD, ktorá poskytne ďalších až 512 GB úložného priestoru. Vďaka tomu môžeš zabudnúť na nepopulárnu hlášku “pamäť plná” a nutnosť priebežne vymazávať obsah mobilu.

A to najlepšie? Novinka od Huawei nespraví prievan ani v tvojej peňaženke. Aktuálne ju kúpiš už za 149 eur napríklad v sieti NAY.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP