Spoločnosť Gravity Industries, ktorá sa zaoberá vývojom lietajúcich oblekov, poprvýkrát svoj oblek vyzbrojila. Pri demonštrácii síce bola použitá iba airsoftová puška, no rovnakým spôsobom by sa dala upevniť aj skutočná automatická zbraň, upozorňuje portál Futurism.

Spoločnosť Gravity Industries na čele s Richardom Browningom vytvorila pre lietajúci oblek držiak na zbraň, na ktorý sa dá namontovať v podstate akákoľvek automatická puška. Jeden z hlavných inžinierov vo svojom videu ukazuje, ako celý systém uchytenia, mierenia a spúšte zbrane navrhoval a ako funguje v praxi.

Na mierenie zbraňou sa využíva senzor namontovaný na prilbe pilota a zbraň sa vertikálne nakláňa tým smerom, ktorým sa pilot aktuálne pozerá. Od horizontálneho natáčania zbrane museli, žiaľ, inžinieri upustiť, nakoľko pri pohľade doľava by zbraň narážala ho hlavy pilota a v niektorých prípadoch by zbraň dokonca mohla mieriť na hlavu pilota obleku.

Lietajúci oblek od Gravity Industries už zaujal množstvo armádnych zložiek, ktoré prejavili záujem. Tým, že sa oblek podarilo spoločnosti vyzbrojiť a jeho funkčnosť dokonca aj prezentovať, si určite získajú ďalšiu pozornosť vojenských síl po celom svete. Americký minister obrany Gavin Williamson prejavil o oblek Gravity záujem už v apríli, kedy sa spoluzakladateľa spoločnosti spýtal, či by si dokázal predstaviť útok na loď pomocou jeho oblekov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom