ThisPersonDoesNotExist je webstránka, ktorá ti pri každom aktualizovaní vytvorí portrét osoby, ktorá v skutočnosti neexistuje. Za touto aplikáciou stojí programátor Philip Wang, pričom základom tejto aplikácie je algoritmus od Nvidie.

Philip Wang je vývojár, ktorý stojí napríklad aj za aplikáciou Uber. Stránka ThisPersonDoesNotExist.com je však úplne niečo iné. Tento web totiž dokáže za pomoci umelej inteligencie vytvárať nekonečne veľa falošných ľudských portrétov.

Využíva pri tom algoritmus od Nvidie a za pomoci neurónových sietí a databázy plnej skutočných ľudských fotografií dokáže vytvárať nekonečne veľa portrétov neexistujúcich osôb. Jedná sa o vôbec prvé využitie umelej inteligncie takýmto spôsobom. Vývojári už experimentujú aj s vytváraním animácie tvárí, fontov či grafitov.

Zobraziť celú galériu (1)
ThisPersonDoesNotExist/Screenshot

Táto nová technológia by mala byť v budúcnosti určená na tvorbu nekonečne veľkých herných svetov, neopakujúcich sa herných charakterov a podobne. Avšak s touto technológiou prichádzajú aj negatíva. Jedným z nich je napríklad obrovský dopad na sociálne médiá.

Takáto jednoduchá možnosť vytvárania realistických, avšak neexistujúcich ľudských portrétov, uľahčuje možnosť vytvárania dôveryhodných falošných profilov na sociálnych sieťach.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom