Napriek tomu, že od predstavenia tohtoročných iPhonov nás ešte delí nejaký ten piatok, nové špekulácie a úniky sa šíria každým týždňom. Okrem mnohých vlastností ostáva stále neznámy aj názov, no v kuloároch sa pochopiteľne hovorí iba o dvoch alternatívach – iPhone 12S a iPhone 13.

Väčšina leakerov sa momentálne prikláňa k povestnej „trinástke“, s ktorou si však môže podľa najnovšieho prieskumu spoločnosti SellCell americký gigant poriadne uškodiť, upozornil Apple Insider.

Ľuďom sa nepáči očakávaný názov nových iPhonov

Spoločnosť totiž vyspovedala reprezentatívnu vzorku 3000 používateľov zariadení od Apple najmä ohľadom ich pohladov na nadchádzajúce smartfóny spoločnosti, pričom až 74 % respondentov uviedlo, že z názvu iPhone 13 nie sú nadšení.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro E A P/YouTube

Nebyť nadšený a nekúpiť si smartfón kvôli názvu sú síce dve rozdielne veci, no približne 18,3 % respondentov uviedlo, že trpia triskaidekafóbiou (strach z čísla 13), a pri výbere smartfónu by ich názov s „nešťastným“ číslom naozaj odradil. To znamená, že približne každý piaty fanúšik značky by si nový smartfón nekúpil len kvôli číslu 13 v názve.

NEPREHLIADNI
Apple staví s iPhone 13 na taktiku, ktorou ťa poteší. Jednu z očakávaných zmien však neprinesie

Zaujímavé výsledky tiež prieskum získal pri otázke, v ktorej sa pýtal na najlepší názov novej série iPhonov. Najväčší počet respondentov, teda 38 % , totiž navrhlo názov iPhone (2021), za ktorým nasledoval iPhone 13 so 26 % opýtaných a iPhone 21, za ktorých hlasovalo 16 % respondentov. Názov iPhone 12S sa pritom pozdával len 13 % opýtaných a posledných 7 % by chcelo tento rok už iPhone 14.

Na nové iPhony je pripravených podľa štúdie čakať až 64 % respondentov, ktorí by teraz kúpu iPhonu vynechali s očakávaniami na debut nových modelov na jeseň. Súhrn informácií, ktoré o sérii iPhone 13 či 12S vieme, nájdeš v tomto aktualizovanom článku.

Veľa fanúšikov nemá ani iOS 15, obľúbené zmeny sa týkajú len aplikácií

Zlou správou pre Apple je však fakt, že viac ako polovica opýtaných nie je nadšený z nových funkcií, ktoré priniesla aktualizácia iOS 15, od ktorej údajne čakali omnoho viac.

Pripomeňme, že Apple nový iOS 15 predstavil na podujatí WWDC ešte začiatkom júna, pričom obsahuje len minoritné vylepšenia, ktoré zásadným spôsobom nemenia podobu systému počas používania, no skôr vylepšujú celkový používateľský zážitok.

Keďže bol prieskum spoločnosti SellCell uskutočnený v USA, nie je veľkým prekvapením, že najviac pozornosti fanúšikov Apple si získala aktualizácia aplikácie Wallet (Peňaženka), ktorá bude po novom okrem kreditných kariet zhromažďovať aj karty pre odomykanie áut a domácností.

Prečítaj si tiež
iOS 15 je tu. Apple množstvom vylepšení sklamal, zlepšil ale používanie

Pre Spojené štáty však bude dostupná napríklad aj možnosť pridať si do aplikácie vodičský preukaz, vďaka čomu sa zjednoduší napríklad aj taká letisková kontrola.

Ďalším 17 % respondentov sa pozdáva pokročilé vyhľadávanie Spotlight, ktoré dokáže v iOS 15 inteligentne prehľadávať obsah podľa zvolených kritérií, a 14,2 % opýtaných uviedlo ako svoje najočakávanejšie vylepšenie funkciu Find My (Nájsť), ktorá umožňuje nájsť zariadenia aj vtedy, keď sú vypnuté.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP