Po službe zdieľaných bicyklov a elektrických kolobežiek stavil telekomunikačný operátor Antik na požičiavanie externých batérií pre nabíjanie smartfónov. Nová služba Antik PowerBank Sharing je dostupná v Košiciach, kde si môžu ľudia vo viacerých lokalitách vypožičať powerbanku za malý poplatok s depozitom. O novinke informoval Antik v tlačovej správe.

Externé batérie sú skvelým prostriedkom ako doplniť energiu vo svojom smartfóne aj bez zdĺhavého čakania pri nabíjacom adaptéri. Pre tých, ktorí však takéto zdroje pri sebe nenosia, no potrebujú si v priebehu dňa dobiť svoje zariadenie, pripravil Antik užitočnú službu PowerBank Sharing.

Antik vypožičiava externé batérie. Zatiaľ len v jednom meste

Operátor spúšťa novinku najprv v Košiciach a blízkom okolí, kde sa nachádza celkovo 17 miest, na ktorých si môžu ľudia vypožičať externú batériu. Už do konca februára sa má počet automatických požičovní zvýšiť na 30. Antik má pre ďalšie slovenské mestá pripravených až 1 000 dobíjacích staníc. Zatiaľ nie je známe, o ktoré mestá sa jedná. Pri tejto službe je však potrebné najprv zložiť depozit 10 €, ak ho zákazník nezložil pri inej zdieľanej službe Antiku (Verejný bicykel a Verejný skúter), a zaplatiť poplatok za vypožičanie.

Antik (Úprava redakcie)

„Cielene hľadáme služby, ktoré obyvateľom našich miest prinesú pohyb či väčší komfort v ich živote. Využívame na to našu technologickú kompetenciu a skúsenosť pri vývoji a výrobe hi-tech produktov,“ vysvetľuje Igor Kolla, CEO Antik Telecom v tlačovej správe.

Za 24 hodín si Antik účtuje 0,50 €. Všetko je možné vybaviť pohodlne cez aplikáciu Antik SmartWay. Batérie sú uložené v nabíjacích boxoch a každý z nich obsahuje 6 externých batérií. Kapacita externých batérií činí 5 000 mAh.

„Verejnú batériu využije každý, kto sa ocitne v situácii keď má ďaleko k elektrickej zásuvke alebo nenosí pri sebe nabíjačku na svoj mobil. Jednoducho si požičia powerbank z nášho dobíjacej stanice prostredníctvom aplikácie, pripojí na svoj mobil integrovaným káblom a vráti v ľubovolnej inej stanici. To všetko za minimálny poplatok 50 centov,“ dodal Igor Kolla.

Nenechaj si ujsť
Aká je kvalita TV vysielania na Slovensku? Operátori nám dali špeciálne detaily

Zákazník si po zaplatení poplatkov môže batériu vyzdvihnúť na určenom mieste po naskenovaní QR kódu, kedy sa batéria z boxu vysunie. Powerbanky pritom obsahujú všetky typy najpoužívanejších nabíjacích konektorov pre smartfóny (Lightning, microUSB, USB-C). Používateľ pritom dostane vždy plne nabitú batériu.

Vrátiť batériu je takisto možné do nabíjacieho boxu s voľným miestom a následne bude zákazníkovi vypočítaný čas, počas ktorého službu využíval, a cena, ktorá mu bude odrátaná z jeho kreditu v aplikácii.

ANTIK SmartWay
ANTIK SmartWay
Developer: ANTIK Telecom
Price: Free
‎ANTIK SmartWay
‎ANTIK SmartWay
Developer: ANTIK Telecom
Price: Free

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom