Vláda Igora Matoviča schválila nové kolo celoplošného testovania Slovákov na nový koronavírusu, ktoré začína už dnes 18. januára a potrvá do 26. januára. Výsledky testov budú neskôr potrebné aj pri ceste do práce či nevyhnutnej vychádzke. Formulár portálu korona.gov.sk pre registráciu ľudí na antigénové testovanie nefunguje. Nedostupný je už od nedeľňajšieho večera.

Výpadok systému na vládnom webe bol zaznamenaný ešte včera počas tlačovej konferencie, na ktorej Igor Matovič, Marek Krajčí a Milan Krajniak predstavili nový plán pre skríningové testovanie obyvateľov na COVID-19. Na konferencii taktiež upresnili nové podmienky, o ktorých rozhodla vláda, a bolo oznámené aj predĺženie lockdownu.

Aktualizácia 18.1.2021 o 12:50

Situáciu s nedostupnosťou online formulárov pre registráciu na antigénové a PCR testovanie sa podarilo vyriešiť. Na webe korona.gov.sk sú už aktuálne dostupné oba online formuláre, ktoré môžu Slováci využiť pre registrovanie.

Stále však môžu nastávať problémy s občasnými výpadkami, zrejme kvôli vysokému vyťaženiu systému. Portál pritom ľuďom ponúka výber online registrácie na antigénový alebo PCR test pri oboch možnostiach vyšetrenia na hlavnej stránke.

Aktualizácia 18.1.2021 o 11:45

Po výpadku online registrácie na antigénové testy nefunguje ani registrácia na PCR testovanie. „Z technických príčin je formulár dočasne nedostupný, prosíme skúste neskôr,“ uvádza stránka korona.gov.sk pri oboch systémoch pre online registráciu.

Pôvodný článok

Formulár na online registráciu je od včera nedostupný

Slováci, ktorí sa chcú nechať otestovať formou Ag testu a vopred registrovať na webe korona.gov.sk, sa momentálne k formuláru nedostanú. Nápor ľudí po oznámení informácií počas brífingu spôsobil výpadok systému. Nefunguje však iba tento formulár pre antigénové testovanie, formulár pre PCR testy je funkčný.

Z technických príčin tak ľudia nemôžu vyplniť formulár pre Ag testovanie a musia čakať na obnovenie systému, ktorý nefungoval ani v pondelok ráno. Informáciu o výpadku potvrdil a reagoval na ňu Marek Krajčí v odpovedi na otázku TA3 v nedeľu podvečer.

Zobraziť celú galériu (2)
Snímka obrazovky/old.korona.gov.sk

Veľmi nás teší záujem ako veľmi múdro urobili (ľudia, pozn. redakcie), ale musíme trošku počkať, aby trošku vychladol asi ten server. Ja budem kontaktovať našich technikov samozrejme , ale viete, v takýchto situáciách sa môže stať, že spadne systém,“ reagoval minister zdravotníctva na problém s výpadkom.

Momentálne nie je známe, kedy by mohlo dôjsť k obnoveniu systému pre registráciu ľudí na Ag testy. Samotný výsledok testu bude podľa dostupných informácií platný 7 dní a po ich uplynutí sa bude potrebné preukázať novým výsledkom testu. Ten bude od 27. februára potrebný aj pre cestovanie do práce, nevyhnutné vychádzky či pobyt v prírode pre všetkých okrem ľudí do 15 rokov a nad 65 rokov.

7-dňová lehota platnosti testu sa však začne počítať až od 27. januára, teda po skončení plošného testovania. Okrem antigénového testu môžu ľudia absolvovať aj PCR testovanie. Výsledky celoplošného testovania budú známe 29. januára a následne bude zavedený nový COVID automat pre okresy. Zákaz vychádzania bol predĺžený do 7. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom