Vlastniť elektromobil na Slovensku je opäť o niečo komfortnejšie. Spoločnosti ZSE Drive a GreenWay sa starajú o rozširovanie nabíjacích staníc po celom našom území.

Obe spoločnosti informovali o nových nabíjacích staniciach prostredníctvom svojich facebookových stránok. GreenWay Infrastructure včera spustil dvojicu 50 kW DC nabíjačiek, ktoré sa nachádzajú na parkovisku Mc’Donalds pri obchodnom centre Avion v Bratislave. Okrem nich sa na tomto parkovisku nachádza aj dvojica rýchlonabíjačiek, tie však zatiaľ nie sú v prevádzke.

Ďalšie rýchlonabíjacie stanice v Avion Shopping Park Bratislava sú spustené. Centrum, v ktorom vybavíte úplne všetko:…

Gepostet von GreenWay Infrastructure am Sonntag, 31. Mai 2020

O ďalších nových nabíjačkách GreenWay informoval ešte začiatkom mája a aj naďalej platí, že táto spoločnosť disponuje najväčšou sieťou rýchlonabíjačiek na Slovensku a v Poľsku.

Máme pre vás nové lokality, kde môžete nabiť vašich elektrických tátošov 🔌⚡️🚙 Nabíjajte pohodlne tam, kde práve ste!…

Gepostet von GreenWay Infrastructure am Sonntag, 10. Mai 2020

V Bratislave pribudla aj DC nabíjačka od ZSE Drive, ktorá sa nachádza na Einsteinovej ulici pri EINPARKu a túto nabíjačku sme si už stihli nedávno vyskúšať aj pri redakčnom teste plug-in hybridného BMW X5.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Trojica nových AC stĺpikov na nabíjanie ale pribudla aj na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave.

ZSE Drive pridala tiež 4 AC stĺpiky na nabíjanie na parkovisko Jaguar Land Rover v Nitre. Celkovo tak ZSE Drive disponuje 79 nabíjačkami na západnom Slovensku, 13 na strednom Slovensku a 12 stanicami na východnom Slovensku.

Na fóre TeslaClub sa tiež objavil harmonogram otvorenia novej nabíjacej stanice v Žiline. Otvorenie prebehlo včera doobeda a majitelia elektromobilov využijú po novom dvojicu 22 kW nabíjačiek, ktoré sa nachádzajú pri dolnom parkovisku Mestského úradu v Žiline. Okrem toho sa na tejto stanici nachádzajú aj dve nabíjačky na e-bicykle.

Ako sme ťa už informovali v polovici mája, tak Ministerstvo hospodárstva schválilo dotácie pre mestá a obce na vybudovanie nabíjacích staníc. Celkovo tak pribudnú nové stanice až v 72 mestách a obciach, kompletný zoznam si môžeš pozrieť v našom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom