Americká softvérová spoločnosť GoHealth pôsobiaca v oblasti softvérového riešenia pre zdravotné poistenia získala firmu Creatix Slovakia. V Bratislave a Košiciach plánuje vytvoriť nové pracovné miesta. 

Agentúra Slovak Investment and Trade Development Agency (SARIO) prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti Facebook informovala o významnej investícii, ktorá prichádza na Slovensko. Ako sa uvádza aj príspevku portálu PRWeb, americká softvérová spoločnosť GoHealth skompletizovala akvizíciu firmy Creatix po úspešnom trojročnom partnerstve, vrátane Creatix Slovakia.

Together as one, Creatix and GoHealth Insurance are perfectly positioned to drive innovation in the alternative health…

Gepostet von Creatix am Dienstag, 23. April 2019

Creatix Slovakia je vývojárska softvérová spoločnosť, ktorá je pobočkou spoločnosti Creatix v našej krajine. Tá bude po novom fungovať pod názvom akvizítora GoHealth, ktorý pod svoje krídla prebral celý tím zo Slovenska, ktorý tvorí 80 členov. Americká spoločnosť ďalej plánuje investovať na Slovensku viac ako 15 miliónov dolárov, pričom chce rozšíriť pracovné miesta na Bratislavskej pobočke a vytvoriť novú v Košiciach.

„Slovensko bude jedným z kľúčov k budúcemu rastu spoločnosti GoHealth, keďže spoločnosť rozširuje svoju globálnu značku. Creatix investoval na Slovensku od [svojho] prvého dňa a budeme v tom pokračovať ďalej aj ako súčasť rodiny GoHealth,“ povedal generálny riaditeľ David Jelinek.

GoHealth si od Slovenskej pobočky Creatix Slovakia sľubuje rozšírenie svojej globálnej značky a potenciálu. Slovensko vníma ako vychádzajúcu hviezdu v oblasti globálnej technologickej pracovnej sily. Upozorňuje tiež na fakt, že vývojári zo Slovenska sa v jednej z nedávnych štúdii umiestnili na prvom mieste spomedzi všetkých európskych krajín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom