Nový model iPhone môže prísť s trojitou kamerou, ktorá dokáže vytvárať 3D fotografie a tiež dokáže pracovať s rozšírenou realitou. Kórejská spoločnosť JSCK má práve takýto snímač pre Apple vyvíjať.

Tim Cook, CEO spoločnosti Apple, už dlhšiu dobu hovorí o tom, že pri nových modeloch iPhonu sa chce viac zamerať na rozšírenú realitu. Nový iPhone by mal preto disponovať až trojitým zadným snímačom. Spoločnosť JSCK, ktorá ho má pre Apple vyvíjať, by svoju úlohu mala dokončiť do druhej polovice roku 2019. Snímač by mal fungovať podobne ako TrueDepth kamera na prednej strane iPhonu X, ktorá slúži na detekciu tváre pomocou infračerveného svetla.

Kamera na zadnej strane však pravdepodobne infračervené svetlo využívať nebude, pretože ňou budú snímané objekty, ktoré sa nachádzajú vo väčšej vzdialenosti ako je používateľova tvár pri odomykaní smartfónu. Ak spoločnosť teda dokáže tieto snímače vyrobiť načas a podľa predstáv Apple, je dosť možné, že ich uvidíme už v budúcoročných modeloch. Apple však nič nechce uponáhlať. Prípadný nákup snímačov zatiaľ neprisľúbil, všetko závisí na tom, či ho dokážu vyvinúť na čas.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP