Skupina československých fanúšikov Netflixu upozorňuje na nostalgickú nálož streamovacej služby v podobe prítomnosti ďalšej série náučného animáku Alberta Barillého, Bol raz jeden…

Už oddnes nájdeš na Netflixe legendárny animovaný seriál Bol raz jeden… Vynálezca, patriaci do skupiny ikonických francúzskych náučných seriálov.

Seriál vyšiel prvýkrát globálne v roku 1994, pričom sa u nás zviditeľnil predovšetkým vďaka vynikajúcemu českému dabingu, ktorý samozrejme nechýba ani na Netflixe.

Bol raz jeden… Vynálezca je piatou kapitolou náučných animákov, sústreďujúcou sa na najvýznamnejších vynálezcov všetkých čias. Ide už o druhú sériu na streamovacej službe, ktorej sekunduje asi najznámejšia kapitola zo všetkých, Bol raz jeden život.

Nenechaj si ujsť
KVÍZ: Priatelia, Dva a pol chlapa či Teória veľkého tresku. Naozaj poznáš najmenšie detaily najúspešnejších sitkomov histórie?

Jedna séria tak už spravidla pozostáva z 26 častí trvajúcich 26 minút, kedy sa každá z nich sústredí na úplne iný element vykladanej problematiky.

Na Netflixe ale väčšina článkov seriálu chýba. Kompletná história náučného seriálu vyzerá nasledovne:

Na škodu je len to, že Netflix sa pri seriáli nedrží akejkoľvek konzistentnosti, keďže ponúka zatiaľ iba dve úplne náhodné série s rozličnou lokalizáciou. Na druhej strane však s veľkou pravdepodobnosťou budeme mať v určitom momente na jednom mieste kompletný seriál, ktorý vychoval celú jednu generáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom