Práve dnes je ten deň, kedy sa najnovší a netrpezlivo očakávaný iPhone X dostáva na pulty predajní po celom svete. Potom, čo iný tohtoročný smartfón od Apple, iPhone 8, nespôsobil veľký ošiaľ medzi používateľmi, sme zdá sa späť v starých časoch „applemánie“. 

Veľký ošiaľ sa odohráva najmä v Ázii, kde stovky ľudí vytvorili nekonečné rady pred obchodmi Apple Store v Japonsku či Singapure. Státie v takýchto zástupoch si pritom vyžaduje značnú trpezlivosť, ale aj vypätie fyzických síl. Ako informuje portál PhoneArena, jedným z nepísaných pravidiel takéhoto radu je príležitosť len na jednohodinovú prestávku, ak čakajúci limit prekročí, jeho miesto nekompromisne obsadia iní.

Dlhé rady sa vytvorili napríklad aj v kalifornskom meste Palo Alto, kde ľudia doslova kempujú na ulici a čas si krátia napríklad hraním kariet či rozhovorom so „spolučakajúcimi“.

Kúpiť a predať – výhodný biznis

iPhone X je tak pre ľudí veľmi atraktívny a neváhajú zaň zaplatiť ani vyššie ceny než je tá oficiálna. To samozrejme vytvára priestor pre predajcov na čiernom trhu. Aj v tomto smere je najskloňovanejší ázijský trh. Jeden zo študentov stojaci v rade pred obchodom v Singapure priznal, že plánuje nakúpené zariadenia ďalej predať a na obchode zarobiť.

V niektorých krajinách sa má neoficiálna cena iPhone X šplhať až na úroveň 3000 dolárov. Všetko teda nasvedčuje tomu, že jeden z najočakávanejších smartfónov od Apple bude veľkým hitom. Výnimku netvorí ani Slovensko, aj u nás sme sa na zásoby iPhone X vrhli útokom. Plánuješ si novinku od Apple zaobstarať aj ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom