Divákov čakajú ďalšie mrazivé svedectvá. HBO prinesie už 22. júna nový dokument o Černobyle, ktorý odhaľuje doteraz nezverejnené zábery a rozhovory s priamymi aktérmi havárie z roku 1986.

Už sú to takmer tri roky, čo HBO prinieslo krátku sériu o udalostiach jadrovej havárie v Černobyle. Skvelý seriál šokoval dovtedy nevídaným drastickým podaním neslávne známej katastrofy a dodnes sa drží medzi najlepšie hodnotenými seriálmi v histórii.

Streamovacia spoločnosť bude chcieť na úspech nadviazať aj dokumentom s názvom Chernobyl: The Lost Tapes. Tentokrát však budú tvorcovia ťažiť zo záznamov, ktoré boli skryté celé desaťročia.

V traileri, ktorý HBO zdieľalo 3. júna, sa opäť prenesieme na miesta, ktoré Sovietsky zväz svojím konaním navždy zmenil. Dokument sa bude opierať prevažne o výpovede a svedectvá priamych účastníkov havárie.

V znovu nájdených starých záznamoch odhaľujú a vykresľujú, ako im havária ovplyvnila životy. Na záberoch z ukážok vidieť aj pracovníkov a sovietskych predstaviteľov, ktorí boli vyslaní, aby zlikvidovali škody a pomohli tak celý incident utajiť.

TMDB

Explózia reaktora v Černobyle priamo zabila dvoch pracovníkov elektrárne a ďalších 29 ľudí, prevažne hasičov, ktorí sa ponáhľali do boja s nebezpečnými plameňmi, zomrelo podľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu neskôr na následky žiarenia. Podľa portálu Live Science v priebehu nasledujúcich rokov stúpla miera rakoviny medzi ukrajinskými deťmi približne až o 90 percent.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP