Elon Musk je ďalším z radu boháčov, na ktorého sa valí obrovský sexuálny škandál. Na rozdiel od aférok, po ktorých sa rozviedli napríklad Bill Gates alebo šéf Amazonu Jeff Bezos, je však Muskov problém oveľa väčší. Podľa textu v magazíne Insider totiž žena na druhej strane aktivít s celým dianím vôbec nesúhlasila.

Insider totiž zistil, že firma SpaceX vyplatila letuške, ktorá s Muskom letela v súkromnom tryskáči firmy na základe riadnej pracovnej zmluvy o poskytovaní palubného servisu, až 250-tisíc dolárov.

Ako správne tušíš, slúžili na urovnanie nevhodného správania samotného miliardára.

Veľký sexuálny škandál

Musk podľa zistení magazínu letušku obťažoval „odhaľovaním stoporeného penisu“, „dotýkaním sa jej nohy bez súhlasu“ a dokonca ponukou, že jej kúpi koňa „výmenou za erotickú masáž“.

Ide o mimoriadne závažné obvinenia, Business Insider je však renomovaný magazín, ktorý podľa svojho článku všetko potvrdil na základe rozhovorov , e-mailovej korešpondencie a ďalších získaných dokumentov, ktoré s Insiderom zdieľal priateľ alebo priateľka samotnej letušky.

Treba tiež pripomenúť, že incident sa odohral ešte v roku 2016.

Nie tak celkom bežná letuška

Vo vyhlásení tiež stojí, že letuška bola po tom, ako začala v Muskovom tryskáči Gulfstream G650ER, podporovaná v tom, aby si zriadila riadnu masérsku licenciu s tým, že potom takéto služby bude poskytovať priamo Muskovi. Jedna z takýchto (možno celkom bežných masáží) sa však mala zvrhnúť a žena následne obdržala sériu Muskových nevhodných ponúk.

Wikimedia / Matti Blume

Samozrejme, pri takto vážnych tvrdeniach je nutné dať priestor reagovať aj druhej strane. Magazín preto kontaktoval Elona Muska, ktorý si vyžiadal viac času na reakciu s tým, „že k príbehu je toho viac čo dodať“.

„Ak by som (niekedy) mal sklony k sexuálnemu obťažovaniu, je nepravdepodobné, že toto by bolo prvýkrát za celú moju 30-ročnú kariéru, čo by niečo také vyšlo najavo,“ reagoval miliardár s tým, že príbeh je politicky motivovaný s cieľom ho „zostreliť“.

Ďalšiu reakciu však už Insider od Muska nezískal, preto s článkom vyšiel von. Právnici SpaceX, konkrétne viceprezident takéhoto oddelenia Christopher Cardaci uviedol: „Nebudem komentovať žiadne podmienky dohôd.“

Vyhlásenie ponúka pomerne veľa detailov, Musk si mal počas masáže odložiť uterák zakrývajúci jeho intímne partie a žiadať od letušky spomenuté činy. Žena však všetko odmietla.

Zaujímavé je, že magazín má väčšinu detailov od priateľa alebo priateľky danej letušky. Podmienky dohody totiž jej samotnej pravdepodobne neumožňujú, aby o veci hovorila pre médiá – čo bolo nepochybne cieľom finančného vyrovnania.

Masáže sú v SpaceX bežné

Insider ďalej spomínaže masáže (tie bežné) sú v SpaceX bežnou praxou, členovia vyššieho manažmentu na ne dokonca majú nárok aj doma v rámci firemných benefitov – aj preto bola letuška podporovaná, aby si kurz urobila.

Letuška s prácou pre SpaceX skončila až o dva roky neskôr, v roku 2018, keďže vraj cítila, že ju konflikt alebo odmietnutie Muskových návrhov dostalo do horšej pozície vo firme a kráteniu služieb. Až následne si najala právnika a poslala sťažnosť HR oddeleniu SpaceX.

Potom všetko smerovalo k dohode o vyplatení 250-tisíc dolárov výmenou za to, že žena prípad neposunie na súd.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP