Minulý týždeň niekoľko svedkov hlásilo dopad ohnivých gúľ v súostroví južného Čile. Doposiaľ sa však neprišlo na to, čo bolo pôvodcom tohto fenoménu. Experti totižto nenašli známky dopadu meteoritov.

Ako píše portál IFLScience, 25. septembra pri západe Slnka nad ostrovom Chiloé v súostroví južného Čile nahlásilo niekoľko svedkov padajúce ohnivé gule. Krátko na to boli hlásené malé požiare kríkov a húštin na siedmich miestach po celom ostrove, ktoré ale dobrovoľníci rýchlo uhasili. Pozorované gule padali vysokou rýchlosťou a vydávali jasne červenú farbu.

Ako poznamenal známy astrofyzik Jose Maza pre národnú televíziu TVN, presne takéto sú charakteristiky padajúcich meteorov či vesmírnych trosiek. Pracovníci z Národného úradu geológie a baníctva však odvtedy analyzovali údajné miesta dopadu roztrúsené po meste Dalcahue a nenašli žiadny dôkaz o dopade meteoritov.

Videli svedkovia UFO?

Oficiálna správa z prieskumu hovorí, že geológovia preskúmali všetkých sedem predpokladaných miest dopadu, ako aj spálené húštiny, kde nenašli žiadne zvyšky, stopy alebo dôkazy o páde meteoritov. Odobrané boli aj vzorky pôdy na dôkladnejšiu analýzu, no geológovia svoje závery zverejnia až o niekoľko týždňov.

Dovtedy sa o nahlásených ohnivých guliach môžeme baviť ako o neidentifikovateľných lietajúcich objektoch, inak známych ako UFO. Je však vysoko nepravdepodobné, že by šlo o mimozemšťanov.

To, že neboli nájdené žiadne dôkazy o dopade meteorov či vesmírnych trosiek, neznamená, že skutočne nedopadli. Mnoho z nich zhorí v atmosfére ešte pred dopadom na Zem. Najrozumnejšie teda bude počkať na výsledky dôkladných analýz, ktoré  môžu odhaliť pravdu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom