Je obrovský rozdiel, či niekto odmieta elektromobilitu z dôvodu, že sa mú tento koncept pohonu nepáči, alebo preto, pretože sú pre neho elektrické autá stále príliš drahé. Nový cenovo dostupný elektromobil na trhu stále chýba a pokiaľ sa to nezmení, veľa Slovákov bude naďalej od batériových pohonov odvracať zrak.

Prispieva k tomu niekoľko mýtov, ale žiaľ i faktov. Ak sa pozrieme na slovenské cesty, veľmi rýchlo si uvedomíme, prečo je u nás počet elektromobilov minimálny. Viaceré dáta odhaľujú, že priemerný vek osobných vozidiel na Slovensku je 14 rokov.

To sú autá vyrobené v roku 2009, kedy ešte o elektromobilite nebola prakticky žiadna reč. Elektromobily s týmto rokom výroby (a uvedením do prevádzky) prakticky neexistujú. Mnoho Slovákov tak so svojim rozpočtom na nové auto ani len nemá na výber žiaden elektromobil.

Slováci sa elektromobilov stále boja

Záujem motoristov o jazdené elektromobily majú najlepšie zmapované autobazáry. Aké staré jazdenky Slováci najčastejšie kupujú, aký je ich rozpočet a či už sa začínajú zaujímať aj o elektrické autá z druhej ruky, nám prezradil zakladateľ spoločnosti AutoPDK, Peter Kurucz.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP