Od kauzy Samsungu Galaxy Note 7 sú mobilné batérie pod prísnym drobnohľadom a ich dôkladnejšej kontrole sa venujú samotní výrobcovia, ako aj certifikačné autority. Jeden čínsky používateľ sa však rozhodol zobrať kontrolu tohto vybavenia do vlastných rúk a netreba dlho hádať, ako to dopadlo.

Na čínskom videoportáli Miaopai sa objavili zábery z kurióznej udalosti, ktorá sa odohrala v jednom z obchodov s elektronikou. Zvedavý mladík sa tam rozhodol na vlastnú päsť otestovať pravosť vystavenej mobilnej batérie. Zvolil si pritom veľmi nezvyčajný spôsob – do akumulátora zahryzol. Je zložité povedať, čo presne týmto aktom mladík sledoval, no dôsledky si zapamätá zrejme nadlho. Batéria totiž následkom poškodenia takmer ihneď explodovala, čo zachytili aj bezpečnostné kamery v obchode.

Zdroj: Miaopai

Všetko sa to odohralo v blízkosti tváre zvedavého zákazníka, pričom v jeho okolí boli ďalší návštevníci obchodu. Akoby zázrakom neboli hlásené žiadne zranenia, informuje portál The Verge. Avšak minimálne v prípade mladíka a prizerajúcej sa ženy je pravdepodobné, že im nejaká pamiatka na tento incidente na určitý čas zostane. Ostatní zákazníci obchodu zrejme našťastie skončili len s poriadnym prekvapením v tvári.

Nenechaj si ujsť
Autopilota Tesly „hackli“ pomocou pomaranča. Absurdné video obletelo celý svet

Nepodarená kontrola

Čínsky trh je známy tým, že nie všetky produkty spĺňajú vyžadované predpisy, ktoré platia napríklad v Európe a navyše používateľov často trápi aj výskyt falzifikátov. Nad dôsledkom a spôsobom kontroly tento mladík však zdá sa príliš nerozmýšľal. Navyše nie je ani jasné, či batéria vybuchla z toho dôvodu, že bola falošná alebo išlo o pravú lítium-iónovú batériu, ktorá môže následkom poškodenia explodovať. Išlo teda o kompletne nepodarenú kontrolu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú