Americký startup Rivian konečne rozbieha produkciu svojho technológiami nabitého pickupu R1T, no okrem toho automobilka pilne pracuje aj na ďalších frontoch. Ako upozornil portál Teslarati, v Európe chystá Rivian poriadnu expanziu, už čoskoro by sa mohol rozšíriť aj do Nemecka a Holandska, kde otvára pracovné pozície.

Po februárovom avíze od spoločnosti Rivian, ktorá potvrdila plány expandovať na európsky a čínsky trh s novými elektromobilmi, máme definitívu. Spoločnosť začne v Európe predávať svoje vozidlá začiatkom roka 2022.

Screenshot/Youtube/Rivian

V Európe má podľa doterajších informácií vyrásť aj nová továreň na výrobu elektromobilov. Ako informoval Reuters, horúcim kandidátom na miesto európskej továrne je Spojené kráľovstvo.

Pracovné pozície prezradia veľa

Týmto indíciám pridávajú na dôveryhodnosti aj nové pracovné pozície, ktoré automobilka Rivian obsadzuje. V Spojenom kráľovstve je to presne 15 nových miest, ktoré sa týkajú inžinierskych, manažérskych, ale aj technických pozícií.

Okrem ostrovného štátu, kde by teda mohla vyrásť prvá európska továreň Rivianu, spoločnosť otvorila nové pozície v Nemecku a Holandsku. V Nemecku obsadzuje pozíciu do servisného strediska, pričom bude uchádzač súčasťou pilotného tímu v krajine a jeho úlohou bude spolupracovať na expanzii automobilky do Nemecka.

Rivian

Pre Holandsko Rivian hľadá až štvoricu nových pracovníkov. Voľné sú miesta od projektového manažéra, až po osobu, ktorá bude mať na starosti plánovanie servisných úkonov.

Ako sme uviedli vyššie, automobilka prvotne zvažovala vstup na európsky trh až niekedy začiatkom budúceho roka. Je ale veľmi pravdepodobné, že to stihne ešte skôr, no nechceme nič predbiehať.

Musk radí Rivianu, aby „spomalil“

Poznáš to príslovie „Vodu káže, víno pije“? Presne táto ľudová múdrosť sa aktuálne dokonale vzťahuje na Elona Muska. Ten totiž konkurencii radí, aby nezačínala práce na budovaní novej továrne pred tým, než dokončí tú prvú.

Samotný Musk je však dobre známy tým, že svoje projekty rozbieha jeden za druhým. Platí to aj pri výstavbe tovární, ktoré paralelne buduje v USA aj v Európe. Rivian pritom minulý mesiac potvrdil, že hľadá nové miesto na výstavbu druhej továrne, ktorá by doplnila tú v Normal v Illinois. Na spustenie výroby vtedy nebola pripravená ešte ani prvá továreň, čo malo za následok odklad produkcie elektrického pickupu R1T.

Flickr (úprava redakcie)

Musk v tomto prípade radí svojej konkurencii veľmi triezvo a rozumne. Rivian potrebuje čo najskôr spustiť výrobu svojich elektrických vozidiel, preto by sa mal zamerať na dokončenie prvej továrne a následné spustenie samotnej výroby.

Americký vizionár takýmto spôsobom reagoval na správu, ktorú na svojom webe uverejnila agentúra Reuters. Podľa informácií tohto zdroja predložil Rivian plány na vybudovanie novej továrne v Texase.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú