Elon Musk a jeho firma The Boring Company sa pustili do ďalšieho neobvyklého plánu. Výsledkom nového projektu má byť výťah vedúci z obytnej zóny prepojený spolu s podzemným tunelom.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pracovníci spoločnosti majú postaviť výťah z pozemku v Los Angeles, ktorý povedie do tunela v podzemí a tunel následne povedie do spoločnosti Boring Company. Cieľom tohoto projektu je ukázať ľudom, že akékoľvek auto môže byť dopravené z bežnej garáže takmer kamkoľvek a takmer okamžite.

Toto riešenie však vyvoláva mnoho otázok. Tou najzákladnejšou je, že Elon Musk by musel vykopať tunel do každej jednej domácnosti, čo je v podstate nemožné. Množstvo fanúšikov tohto vizionára je taktiež skeptických. Spoločnosť už má rozbehnutých množstvo ambicióznych projektov ako Hyperloop či vytvorenie prakticky novej formy verejnej dopravy v mestách.

Prototyp výťahu z garáže povolili miestne úrady vybudovať pod niekoľkými podmienkami. Spoločnosť  nesmie zasiahnuť do povrchových ciest a ani nesmie umožniť výťah využívať verejnosť. Stavba bude výhradne určená pre testovanie Výťah a tunel vedúci priamo z garáže v obytnej zóne do siete tunelov je tak ďalší bizarný projekt Elona Muska a The Boring Company. Každopádne bude zaujímavé sledovať, ako tento šialený plán dopadne.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Mário Šimovič
Som mladý chalan, predovšetkým sa venujem aplikovanej informatike a programovaniu, ale taktiež sa zaujímam o technické novinky zo sveta a hudbu. Takisto rád skúšam nové zariadenia a značky z čínskeho trhu.