Majstrovstvá sveta v hokeji sa po ročnom odklade už nezadržateľne blížia. Spravili sme pre teba prehľad tých najdôležitejších informácií spojených so sledovaním tohto hokejového sviatku.

Arény sú zatiaľ bez divákov, zápasy sledujeme online

Tento rok budú 84. majstrovstvá v ľadovom hokeji iné než doterajšie ročníky. Diváci sa kvôli pandémii koronavírusu na štadióny v Rige zatiaľ nedostanú, no všetky zápasy si budú môcť vychutnať aj z pohodlia domova online. Lotyšský parlament však zvažuje možnosť, že by sa fanúšikovia hokeja mohli na zápasy počas majstrovstiev pozrieť naživo už v druhej polovici budúceho týždňa.

Ako to už býva zvykom, všetky nám prinesie opäť RTVS. Okrem toho si budeš môcť vypočuť na Rádio Slovensko všetky priame prenosy našej hokejovej reprezentácie spolu s podrobným každodenným spravodajstvom.

Majstrovstvá sveta budeš môcť sledovať aj na svojom počítači, tablete, či smartfóne online. RTVS si pripravila špeciálny hokejový web hokej.rtvs.sk. Tieto vysielania budú bezplatné.

Dočkali sme sa! 🏒V RTVS je všetko pripravené na prvý priamy prenos z majstrovstiev sveta v hokeji. 🏒📺 Sledujte duel…

Posted by Šport v RTVS on Friday, May 21, 2021

Pokiaľ si zvyknutý na českých komentátorov, aj tento rok bude mať pod palcom vysielanie pre Českú republiku ČT Šport a ČT 2. Česká televízia prinesie takmer všetky zápasy a okrem toho získala licenciu aj na prenosy prostredníctvom webu mshokej.cz, kde nájdeš všetky hokejové prenosy, archív, zostrihy a rozhovory.

Určite zaujímavou voľbou môže byť sledovanie live prenosov cez oficiálny IIHF Youtube kanál. Živé prenosy budú samozrejme bezplatné. Aby toho nebolo málo, je tu ešte možnosť sledovania živých prenosov, ktoré budú prinášať stávkové kancelárie. V tomto prípade ide o Tipsport TV alebo Fortuna TV. Sledovanie je taktiež zadarmo, no musíš si vytvoriť konto.

Zobraziť celú galériu (3)
TASR/SZĽH - Andrej Galica

Veľmi dôležité pre správneho fanúšika budú aj aktuálne informácie, výsledky, tabuľky či štatistiky. Hlavným zdrojom týchto informácií môže byť pre teba stránka Medzinárodnej hokejovej federácie (iihf.com), na ktorej nájdeš všetky štatistiky, rozpisy zápasov či súpisky všetkých tímov. Tento web je len v anglickom jazyku, no dostupná je aj slovenská verzia, na ktorej nájdeš mnoho užitočných informácií.

FlashScore - športové výsledky
FlashScore - športové výsledky
Developer: FlashScore Slovakia
Price: To be announced

Výbornou alternatívou pre každého športového fanúšika je tiež už dobre známy web Flashscore. Okrem desktopovej verzie majú aj prepracovanú aplikáciu, kde nájdeš všetky potrebné informácie, od rozpisov zápasov, cez výsledky, až po podrobné a prehľadné štatistiky. Aplikácia aj web sú dostupné v slovenskom jazyku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom