Pod značkou Motorola prichádza na Slovensko trojica nových zariadení z rodiny Moto G6, ktoré prinášajú isté rozdiely v špecifikáciách s cenovkami začínajúcim na úrovni 200 € až po 300 €.

Motorola prináša konkrétne modely Moto G6 Play, Moto G6 a Moto G6 Plus, ktoré sa pokúsia nadviazať na úspešné zariadenia Moto G5. Tri novinky prinášajú podobný dizajn, so zaoblenou zadnou stranou a širokouhlým displejom s pomerom strán 18:9. Prvé dva spomínané modely prinášajú displej s rozmerom 5,7″, verzia Plus ponúka 5,9″. Rozlíšenie vybavenejšej dvojice je FullHD+, zatiaľ čo edícia Play ponúkne HD+ obrazovku.

Procesormi noviniek sú Snapdragon 430 (Moto G6 Play), Snapdragon 450 (Moto G6) a Snapdragon 630 (Moto G6 Plus). Najvybavenejšie „plusko“ ponúkne na Slovensku aj 4 GB RAM a 64 GB rozšíriteľné úložisko. Ostatné dva modely zas prídu v konfigurácii 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Ako je už u zariadení Moto G zvykom, prídu s takmer čistým Androidom, tentoraz  v novej verzii Oreo, s doplnením v podobe gest Moto. Tie  podporuje aj snímač odtlačkov prstov v modeloch G6 a G6 Plus, umiestnený vpredu. K dispozícii je aj odomykanie prostredníctvom snímania tváre. Edícia Play zas ponúkne snímač vzadu, ale už bez podpory gest.

Všetky tri modely podporujú rýchle nabíjanie cez USB typu C, pričom najlacnejší Moto G6 Play disponuje batériou s kapacitou až 4000 mAh a Motorola sľubuje výdrž dva dni na nabitie. Moto G6 Plus ponúka 3200 mAh kapacitu a štandardná G6 3000 mAh.

Duálne fotoaparáty

Už séria Moto G5 priniesla do strednej triedy kvalitné fotoaparáty a práve s nimi chce upútať Motorola aj tentoraz. Moto G6 ponúkne duálnu konfiguráciu s 12 MPx (f/1.8) a 5 MPx, zatiaľ čo väčší model Plus ponúkne snímače s rovnakým rozlíšením, ale clona primárneho senzoru má vylepšenú hodnotu f/1.7 a dostupné sú technológie DualPixel a možnosť nahrávať 4K video. Edícia Play disponuje jedným 13 MPx fotoaparátom. Všetky modely majú vpredu 8 MPx snímač.

Dostupnosť a ceny

Vybavenejšie modely Moto G6 a Moto G6 Plus budú na Slovensku dostupné v priebehu budúceho týždňa. Oficiálna cena menšieho modelu je stanovená na 249 €, pričom ho budú ponúkať aj operátori Orange, Telekom a O2. Väčší a výkonnejší Moto G6 Plus zas prichádza s cenovkou 299 € a zatiaľ len u operátora O2. Edícia Play príde koncom mája za 199 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom