Motorola predstavila nový smartfón s označením One Vision, ktorým chce osloviť hlavne mladšiu generáciu, pre ktorú je dôležitý dizajn a vybavenie fotoaparátov. A práve od fotoaparátov si Motorola veľa sľubuje. Okrem veľmi slušnej výbavy ponúka smartfón aj zaujímavú cenu.

Motorola One Vision je zariadenie, ktoré sa cenou bude radiť do strednej triedy, no špecifikácie tohto modelu sú viac než zaujímavé. Motorola vsadila na atraktívny dizajn, pekný displej a samozrejme zaujímavú výbavu fotoaparátov. Konkurenciou mu budú Samsung Galaxy A50, prípadne Xiaomi Mi 9 SE. One Vision disponuje IPS LCD displejom s uhlopriečkou 6,3-palcov a rozlíšením 2520 x 1080 pixelov. Pomer strán je v tomto prípade 21:9.

Zobraziť celú galériu (10)
Dávid Igaz / FonTech

Certifikácia odolnosti voči vode či prachu chýba, no telefón by mal zvládnuť bežné obliatie vodou. Výkon zebzpečuje prekvapujúco čip Exynos 9609 od Samsungu, čo nie je zvykom, nakoľko drvivá väčšina zariadení na našom trhu pracuje s čipom Snapdragon od Qualcommu.

Pracovná frekvencia tohto osemjadrového procesora je 2,2 GHz. Spolupracovať bude so 4 GB pamäťou RAM a interné úložisko má kapacitu 128 GB, ktoré bude možné rozšíriť pomocou microSD karty o maximálne 256 GB.

Na zadnej strane nájdeme okrem skeneru odtlačkov prstov aj dvojicu fotoaparátov s duálnym LED bleskom. Hlavný snímač má rozlíšenie 48 MPx so svetelnosťou f/1.7, pričom druhý má 5 MPx so svetelnosťou f/2.2. Určite poteší prítomnosť optickej stabilizácie obrazu a nočného režimu, do ktorého Motorola vkladá veľké nádeje.

Zobraziť celú galériu (10)
Dávid Igaz / FonTech

Nočný režim má výrazne vylepšiť kvalitu fotografií počas zhoršených svetelných podmienok. Smartfón už máme v rukách a najbližšie ti dni ukážemne, ako špičkovo fotí smartfón strednej triedy.

Zobraziť celú galériu (10)
Dávid Igaz / FonTech

Predná selfie kamera je zakomponovaná priamo v displeji v ľavom hornom rohu v podobnom dizajne ako nájdeš na nových Galaxy S10 smartfónoch. Rozlíšenie činí 25 MPx so svetelnosťou f/2.0. Video je možné nahrávať v 4K pri 30 fps, respektíve FullHD pri 60 fps.

Z konektivity určite poteší Bluetooth 5.0, prípadne aj 3,5 mm audio jack. Akumulátor má kapacitu 3500 mAh, čo by malo stačiť na jeden celý deň používania. Predinštalovaný je operačný systém Android 9.0 Pie a navyše je smartfón zapojený do programu Android One. Zákazník preto môže rátať s trojročnou zárukou aktualizácií na mesačnej alebo štvrťročnej báze, pričom zariadenie dostane aj dve veľké aktualizácie.

Zobraziť celú galériu (10)
Dávid Igaz / FonTech

Motorola One Vision bude dostupná v dvoch farebných prevedeniach – v modrom a bronzovo-hnedom. Ako sme informovali už na začiatku článku, cena je viac než prijateľná a začína na sume 299 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom