Poznáte ten super pocit, keď sedíte v aute, na ktoré je spoľahnutie a rozprestrie sa pred vami trasa s dokonale udržiavanými cestami? Žiadne výmole, žiadni cestní piráti okolo. Šoférovanie sa razom zmení na relax a vychutnávate si každé pootočenie volantom. Váš zážitok s Motorolou one Zoom bude podobný. Pripravte sa na hladkú jazdu.   

Aktuálna novinka z produktového radu Motorola one dostala krstné meno Zoom a ohuruje predovšetkým štyrmi fotoobjektívmi, ktoré sľubujú rozšírené, technicky vycizelované možnosti fotenia a snímania. Pri nadupanej fotovýbave však prémiovosť tohto ekonomicky dostupného (len 429 eur) modelu zďaleka nekončí. Fotenie je len jedna časť mozaiky na vyskladanie smartfónu vysokej kvality. My si teraz posvietime na ďalšiu. Alfou a omegou zariadenia, ktoré podľa zahraničných štatistík aktívne využívame viac ako štyri hodiny denne, musí byť predsa výkon. 

Bez zaseknutí 

Srdce Motoroly one Zoom tvorí Qualcomm Snapdragon 675, procesor, ktorý svojou rýchlosťou s prehľadom ustáva bezproblémový výkon AI aj hry. S funkciami umelej inteligencie sa budete stretávať hlavne pri využívaní fotenia a aj v tomto smere urobil výrobca úpravu, ktorá vylepšuje zážitok z použitia. Ponúka zdokonalenie, ponecháva vám však možnosť výberu. AI optimalizácia záberu vám automaticky predostrie vhodný mód fotenia v závislosti od situácie a prostredia, a prostredníctvom po-up návrhov na displeji vám dá vedieť o tejto možnosti. Finálne rozhodnutie, či o zmenu stojíte alebo nie, je vždy na vás.

A čo hry? Toto je jedna z najčastejších otázok (a obáv) hráčov, ktorí chcú mať svojho gamingového favorita vždy poruke. 675-ka úplne stačí na to, aby ste mali z hry plnohodnotný pôžitok bez rušivých „sekov“, a to dokonca aj pri graficky prepracovanejších tituloch. 

Hladký výkon silného procesoru a 4 GB RAM pamäte oceníte aj pri bežnej operatíve, čo je obzvlášť podstatná požiadavka v ére, kedy sa s aplikáciami roztrhlo vrece, neustále testujeme zo zvedavosti nové a bežne využívame niekoľko z nich súbežne. Je len prirodzené, že pre menej ako 100-percentný priebeh multitaskingu máme 0-percentnú toleranciu. Motorola one Zoom s tým počíta a nesklame vás, ani keď jej dáte fakt zabrať a pôjdete na plný plyn. 

Návykové zlepšováky

Fanúšikovia rodiny smartfónov Motorola one sú rozmaznaní predchádzajúcimi modelmi, zakladajú na operačnom systéme, čo je vždy v top kondícii vďaka včasným updatom. Na tom sa nič nezmenilo. Do Motoroly one Zoom pridal výrobca Android 9.0 Pie. Špecifikom Motoroly sú ale softvérové „čerešničky“ známe ako Moto akcie. Jednou z najpraktickejších je bleskový budíček v podobe Moto obrazovky. Kedykoľvek pohnete s telefónom, preberie sa k životu a aj bez ďalšieho dotyku či odomknutia displeja vám ukáže notifikácie a čas. Kiež by veda pokročila tak ďaleko, že by sme instantnú čulosť Motoroly one Zoom vedeli odkukať a aplikovať na pondelkové rána… 

Samozrejnosťou sú aj stálice Moto akcií – zapnutie batérie rýchlym dvojitým seknutím alebo spustenie fotoaparátu dvojitým potočením zápästia, pričom rovnakým gestom sa prepínate aj medzi selfie režimom a zadným fotoaparátom. Okrem toho si zatrasením viete fotografie dosvietiť zapnutím LED blesku. Takisto stíšite zvonenie jednoduchým položením telefónu displejom dole. Tieto drobné vychytávky dokážu natoľko zjednodušiť využívanie najčastejších funkcií telefónu, že sa ich už nebudete chcieť vzdať. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP