Aj keď Lenovo, respektíve Motorola už upustili priamo od snahy súperiť s ostatnými veľkými značkami v sektore najprémiovejších zariadení, svoju pozornosť o to viac nasmerovali na zariadenia strednej triedy. Popri sérii smartfónov Moto G výrobca teraz uvádza úplne novú líniu Motorola One.

Prvý model Motorola One bol potichu predstavení počas nedávneho veľtrhu IFA v nemeckom Berlíne. Dnes sa konala slovenská prezentácia zariadenia a my sme sa boli na túto novinku pozrieť. Špecifikom daného modelu je najmä spolupráca priamo s Google, ktorá sa prejavuje v systéme Android One a v podobe avizovaných aktualizácií. Používatelia smartfónu Motorola One sa teda môžu tešiť na 3 roky bezpečnostných updatov a minimálne na dve nové verzie Androidu. Prvá veľká aktualizácia v podobe Androidu 9.0 Pie by sa na zariadení mohla objaviť už v novembri, prezradil Marek Tóth zo spoločnosti Lenovo počas dnešnej prezentácie.

Ďalšou výbavou sa smartfón radí do strednej triedy. Na prednej strane najnovšieho smartfónu Motoroly sa nachádza 5,9-palcový IPS displej s menej detailným rozlíšením HD+ (1520 x 720) a pomerom strán 19:9. Celková hmotnosť zariadenia je 162 gramov, ale musíme priznať, že reálne v rukách pôsobí ešte ľahšie. Rozmery zastali na hodnotách 150 x 72,2 x 8 mm. Konštrukcia disponuje 3,5mm audio jackom a snímačom odtlačkov prstov na zadnej strane.

O výkon sa stará osemjadrový Snapdragon 625 s frekvenciou 2 GHz, ktorému sekunduje grafický čip Adreno 506. Lenovo do novinky Motorola One umiestnilo 4 GB operačnej pamäte a 64 GB vnútorné úložisko, s možnosťou rozšírenia prostredníctvom pamäťovej karty, ktorá popri dostala vlastný slot. Z hardvérovej výbavy ešte bude zaujímať batéria s kapacitou 3000 mAh, ktorá vďaka rýchlemu nabíjaniu Turbo Charge poskytne po 20 minútach nabíjania energiu na ďalších šesť hodín práce.

Už čoskoro u operátorov

Zaujímavým prvkom bude rozhodne zadný fotoaparát. Ten ponúkne duálny 13 MPx a 2 MPx snímač, ktorý navyše prichádza aj s doplnkom v podobe technológie Google Lens. Vďaka tomu je napríklad prostredníctvom fotoaparátu možné rozpoznávať text, predmety, prekladať slovíčka či nájsť si vhodný outfit. Výrobca vo svojej oficiálnej správe uvádza aj ďalší doplnok v podobe neobmedzeného úložiska fotografií vo vysokej kvalite v cloude Google Fotky.

Nechýbajú funkcie pre zvýraznenie farby či hyperlapse zábery. Novinkou je kinematografický režim. Umožňuje zosnímať niekoľko sekvenčných snímok, pričom výsledkom je animácia, na ktorej sú statické aj pohybujúce sa časti záberu. Selfie snímač ponúkne rozlíšenie 8 MPx. Predaj Motorola One sa má začať približne od 15. októbra v rámci siete telekomunikačných operátorov O2 Slovensko a Telekom. Oficiálna cena je stanovená na 299 €, avšak na Slovensku by mala platiť dlhodobejšia akcia 249 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom