Motorola uvádza ďalší smartfón do svojho portfólia. Tentoraz ide o model Moto Z3 Play, ktorý oproti svojmu predchodcovi, Moto Z2 Play, prináša niekoľko zmien. 

Prvá zmena sa týka displeja, ktorý je o 13 % väčší a ponúka väčšiu hustotu pixelov. Ide o Super AMOLED panel s veľkosťou 6 palcov a rozlíšením FullHD+. Nechýba mu ani pomer strán 18:9. Mierne zúžené rámiky už neokupuje na spodnej strane snímač odtlačkov prstov, ktorý sa presunul na bočnú stranu. Moto Z3 Play naďalej podporuje gestá, tentoraz však ich ovládanie neprebieha priamo na snímači, ale v spodnej časti obrazovky.

Nechýbajú ani Moto Actions, vďaka čomu môže používateľ potrasením zapnúť svetlo či pootočením fotoaparát. Konštrukcia smartfónu je mixom kovu a skla na zadnej strane a ostáva aj kompatibilita pre moduly Moto Mods, pomocou ktorých je možné rozšíriť napríklad 3000 mAh batériu. Zariadenie neponúka 3,5mm audio jack, rýchle nabíjanie je dostupné cez USB typu C.

Fotoaparáty s novými funkciami

Procesorom zariadenia je Snapdragon 636, ktorý dopĺňa 4 GB RAM. Pamäťové konfigurácie ponúkajú rozšíriteľné úložisko s veľkosťou 32 alebo 64 GB. Motorola si veľa sľubuje od fotoaparátov. Ten vzadu je duálny a disponuje 12 MPx a 5 MPx snímačmi. Clona primárneho senzoru má hodnotu f/1.7. Vpredu sa nachádza 8 MPx fotoaparát s clonou f/2.0.

Novinkou sú však najmä dostupné funkcie. Motorola výraznejšie implementuje umelú inteligenciu do zariadenia. Pre používateľa bude dostupná funkcia Google Lens pre rozpoznávanie predmetov na snímanej scéne, kopírovania a prekladania textu či poskytovania informácií o pamiatkach. Režim Cinemagraphs pridáva zábavnú a kreatívnu príchuť pre fotografie zastavením momentu vo videu, pričom časť záberu ostáva animovaná – ide teda o kombináciu videa a fotografie. Moto Z3 Play sa má začať predávať za cenu 499 dolárov, a to v balení aj s batériovým modulom. Oficiálna cena a dostupnosť pre Slovensko zatiaľ neboli ohlásené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom