„Ľahké ako facka“ alebo, ako hovoria Angličania, „as easy as pie“. Presne také je používanie smartfónu s operačným systémom Android 9.0 Pie. Motorola znova nesklamala a pokračuje v šnúre odladených androidov, takže aj model moto g⁷ power prichádza so samými užitočnými vylepšeniami. A čo je neužitočné, tu nemá miesto. 

Užitočný „koláčik“

Briskné reakcie, plynulý prechod, menej predinštalovaného spamu či pomoc umelej inteligencie. Aj na toto sa môžete tešiť pri používaní Motoroly moto g power. Maratónec z moto g rodiny s tromi dňami výdrže a posilnenou funkciou rýchlonabíjania, totiž láka na ďalší silný benefit – v jeho jadre pulzuje sladký Android 9.0 Pie, navrhnutý na ukojenie všetkých vašich technologických chúťok. 

Na to, že čistý Android prakticky číta myšlienky užívateľov, sme si už zvykli, ale všimli ste si, že 9.0 Pie verzia ide ešte ďalej a stará sa aj o vaše zdravie? Motorola moto g power prichádza so 6,2-palcovým širokouhlým displejom, ktorého obsah vás tak pohltí, že stratíte pojem o čase. Preto je Android Pie vybavený uvedomelou funkciou limitovania času používania – a to ako aplikácií, tak aj zariadenia samotného.

 

Ak si túto funkciu aktivujete, displej vám efektným zosivením aplikácií pripomenie, že by ste už mohli prestať so špehovaním na Instagrame, či listovaním na Facebooku. V noci určite privítate Režim Nerušiť, vďaka ktorému sa nikdy viac nestane, že budete o pol tretej ráno budený spŕškou esemesiek od vašich spoločensky unavených kamošov s výnimkou pár vyvolených kontaktov označených hviezdičkou 

Má vlastný rozum

Umelá inteligencia je v súčasnosti horúci trend a pravdaže, nechýba ani v Androide 9.0 Pie. Tento operačný systém pracuje nanajvýš rozumne, čo pomáha optimalizovať využitie energie. Váš smartfón si pri pravidelnom používaní zapamätá, kedy ste najaktívnejší, ktoré aplikácie najviac otvárate a ako dlho sú spustené. Naučí sa predvídať a následne upravovať využitie batérie tak, aby to bolo pre chod zariadenia čo najefektívnejšie. 

A keď už je reč o efektivite, pri pohľade na Motorolu moto g power zatlieskajú všetci, čo si potrpia na hladkú jazdu bez zbytočných bŕzd. Čistý Android vyzametal väčšinu predinštalovaných aplikácií, ktoré ste aj tak nikdy poriadne nevyužívali. Namiesto nanútených „lapačov prachu“ na pracovnej ploche nastáva éra aplikácií od Google. Telefón tak bude odľahčenejší od virtuálneho smetia a vy budete mať vďaka Google aplikáciám vždy na dosah, čo potrebujete.

 

Moto zážitky 

Jednou predinštalovanou aplikáciou, ktorá si rozhodne miesto vo vašom telefóne zaslúži, sú moto zážitky. Sem sa podarilo vtesnať všetky zlepšováky, ktorými výrobca nabáda k ešte intuitívnejšiemu používaniu telefónu. Položením telefónu na stôl „displejom k zemi“ napríklad stíšite zvonenie alebo aktivujete režim pokoja, „tancujúcim“ zápästím zapnete foťák, dvojité hrknutie zas okamžite premení telefón na baterku. 

Aj v šuplíku Moto pribudlo pár noviniek, napríklad sofistikovanejší spôsob robenia screenshotov za pomoci troch prstov priložených na displej. Stálicou je Moto obrazovka, ktorá rozprúdi život v spiacom mobile už pri letmom pohybe alebo pri vzatí do ruky a vy tak ihneď získate relevantné informácie o stave batérie, čase, dátume či zmeškaných notifikáciách. 

Vychutnajte si čistý zážitok s motorola moto g power a odladeným Androidom 9.0 Pie už za 209 eur s DPH. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom