Motorola predstavila nástupcu svojho jedinečného smartfónu s nerozbitným displejom — Moto Z2 Force. Zaujme nielen výbavou, aká sa na vlajkovú loď patrí, ale aj Moto módmi a kvalitným duálnym fotoaparátom.

Motorola, ktorá je už pod krídlami čínskeho Lenova, si na smartfónoch najvyššej triedy vždy necháva poriadne záležať a nájdeme v nich len tú najlepšiu výbavu. Narozdiel od Lenovo smartfónov si však Moto nedržia až tak nízke ceny a zákazníci tak jednoducho musia byť ochotní priplatiť.

Krajší dizajn a „nerozbitný“ displej

Moto Z2 Force sa síce vzhľadom dosť podobá na svojho predchodcu, no predsa sa v ňom udialo zopár zmien. Asi najzásadnejším je zmena tvaru snímača odtlačkov, keďže predošlý štvorcový pôsobil pre mnohých ľudí dosť nevkusne. Teraz má už klasický zaoblený tvar, no spodná časť smartfónu ostala stále poriadne hrubá. Celkové rozmery smartfónu sú 155.8 x 76 x 6.1 mm, čo znamená veľmi malú hrúbku. Hmotnosť je tiež veľmi prijateľná, a to konkrétne 143 gramov. Celá konštrukcia je opäť potretá nano-coatingom pre zabezpečenie odpudivosti voči vode.

moto z2 forcezdroj fotografie: Lenovo

Displej ponúka zaužívanú uhlopriečku 5.5-palcov, jemné QuadHD rozlíšenie a Super AMOLED technológiu. To ale nie je všetko, keďže Moto Z2 Force je zamerané primárne na odolnosť a „nerozbitnosť“ displeja. Ten je teda ešte prekrytý sklom ShatterShield, vďaka ktorému sa displej naozaj len tak ľahko nerozbije a bežné pády by mu nemali robiť problém.

Pod kapotou len to najlepšie

Významný pokrok nastal aj po výkonovej stránke. Motorola vybavila novinku doposiaľ najvýkonnejším Snapdragonom 835 a rôznou pamäťovou výbavou. Pre USA bude dostupná verzia so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom, pre zvyšok sveta verzia so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom a Čína dokonca dostane aj väčšie interné úložisko. Vo všetkých prípadoch ale ostane zachovaný slot pre microSD kartu do veľkosti 2 TB. Veľkosť batérie je, bohužiaľ, veľmi podpriemerná, no výrobca sa ju snaží ospravedlniť rýchlym nabíjaním. Batéria má teda kapacitu 2730 mAh (Moto Z Force mala 3500) a dá sa rýchlo dobíjať s 15W výkonom.

Kvalitný duálny fotoaparát

moto z2 forcezdroj fotografie: Lenovo

Duálny fotoaparát je ďalším významným upgradom voči predošlej generácii. Tvoria ho dva 12 MPx snímače Sony IMX 386 s clonou f/2.0 či veľkosťou pixelov 1.25 µm. Medzi hlavné výhody sa radí detekcia hĺbky a PDAF & laserové zaostrovanie. Rovnako ako niektoré duálne fotoaparáty, aj tento disponuje režimom portrétu, ktorý umožňuje vytváranie umeleckých fotografií. Fotoaparátu pomáha v horších svetelných podmienkach dvojtónový LED blesk. Okrem toho sa ďalší blesk nachádza aj na prednej strane, ktorý zas sprevádza predný selfie fotoaparát. Ten má rozlíšenie 5 MPx, clonu f/2.2 a rôzne režimy skrášlenia.

Tradícia Moto módov pokračuje

Čo by to bol smartfón od Motoroly triedy Z bez podpory takzvaných Moto módov? Výrobca pokračuje vo svojej tradícii a aj túto novinku vybavilo podporou Moto Mods. Ich úlohou je rozšíriť funkcie zariadenia jednoduchým upevnením komponentu na zadnú stranu.

moto z2 forcezdroj fotografie: Lenovo

Zákazníci si tak môžu zakúpiť napríklad 360-stupňovú kameru s možnosťou nahrávania 4K videa a 3D zvuku, herný ovládač s fyzickými tlačidlami, JBL SoundBoost 2 so stereo zvukom, prídavnú batériu alebo dokonca projektor. Ceny týchto komponentov však nie sú najnižšie a v niektorých prípadoch môže vyjsť kúpa smartfónu spolu s Moto módom aj takmer 900 €.

Konektivita a cena

Moto módmi výbava konektivity ani zďaleka nekončí. V smartfóne sa nachádza dvojpásmové Wi-Fi so všetkými dôležitými štandardmi, Bluetooth 4.2 (po aktualizácii na Android O – Bluetooth 5.0), NFC, USB-C port či podpora DualSIM. Samozrejmosťou je aj plná podpora 4G LTE frekvencií na Slovensku. Moto Z2 Force sa dá momentálne predobjednať od amerických operátorov, a to buď spolu s paušálom alebo za plnú sumu 720 dolárov. Po prepočte na eurá to vychádza na približne 620 €, čo je cena približne na úrovni Galaxy S8-čky na Slovensku. Keď vezmeme do úvahy, že Moto Z2 Force ponúka až 6 GB RAM a nerozbitný displej, má šancu konkurovať.

moto z2 forcezdroj fotografie: Lenovo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom