banner-le-max-2

Nová rodina zariadení Moto Z má celkovo dve novinky. Stali sa nimi modely Moto Z a Moto Z Force. Na smartfónoch zaujali hlavne 2 neobvyklé funkcie. Zariadenia neponúkajú štandardný 3.5mm audio jack a na pripojenie slúchadiel bude potrebné využiť bezstratový USB Type-C konektor. Ešte zaujímavejšia je však možnosť pripojenia modulov s rôznymi funkciami, a to pomocou 16-pinového konektora na zadnej strane zariadení. Táto technológia dostala pomenovanie „MotoMods“.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Spoločnosť nazvala Moto Z najtenšou vlajkovou loďou na svete. Konštrukcia disponuje hrúbkou len 5.19 mm a ide tak o skutočne extrémne tenké zariadenie. Týchto rozmerov sa už nedrží fotoaparát zariadenia, ktorý vystupuje z tela. Skvelá je aj hmotnosť zariadenia, ktorá dosahuje len 136 g. Na konštrukcii z nehrdzavejúcej ocele a hliníka je navyše nanesená vodeodolná vrstva, ktorá robí zariadenie odolné voči ošpliechaniu vodou.

moto-z-and-z-force-01

Čo sa špecifikácií týka, Moto Z prichádza s 5,5-palcovým 2K displejom a super výkonným procesorom Snapdragon 820. K dispozícii bude tiež 4 GB RAM s 32/64 GB internou pamäťou, ktorá ponúka možnosť rozšírenia pomocou microSD kariet a to až do veľkosti 2 TB. Vzadu sa nachádza 13 MPx kamera s clonou f/1.8, optickou stabilizáciou obrazu a laserovým zaostrovaním. Vpredu ide o 5 MPx snímač a svoje miesto si na prednej strane našiel aj snímač odtlačkov prstov. Batéria ponúka 2600 mAh batériu s technológiou Turbo Charge.

moto-z-force-05

Druhým modelom je Moto Z Force, ktorý ponúka rovnaký dizajn ako Moto Z. Tento model dostal vylepšené špecifikácie v podobe 21 MPx fotoaparátu, 3500 mAh batérie a displeja s technológiou Moto Shattershield, ktorá má zaistiť nerozbitnosť.  Moto Z Force je tiež hrubší, než predchádzajúci model, keď má výslednú hrúbku 7 mm. Pridalo sa aj na váhe a smartfón váži 163 gramov.

moto-z-force-06

Teraz, ale prichádzame k hlavnému ťaháku smartfónov. Rodina zariadení Moto Z dostala tiež doplnkové vybavenie v podobe technológie MotoMods, pomocou ktorej je možné pripojiť k zariadeniam rôzne moduly, ktoré môžu byť použité na rozšírenie funkcionality. Dostupné sú už napríklad moduly ako JBL reproduktor, projektor, rozšírenie batérie a ďalšie v prevedeniach z dreva a kože. Narozdiel od modulárneho LG G5, tieto rozšírenia využívajú magnetické pripojenie pomocou 16-pinového konektora a nie je tak potrebné vyberať batériu zo zariadenia. Obe novinky sa na trh dostanú toto leto. Globálna dostupnosť zatiaľ nebola upresnená. Rovnako je na tom aj cena, ktorá je taktiež zahalená rúškom tajomstva.

Motorola-Moto-Mods-designs

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom