Spoločnosť Motorola už hodnú chvíľu patrí pod krídla Lenova. Toto partnerstvo minulý rok prinieslo zaujímavú vlajkovú loď s jednoduchým označením Moto Z. Tento prístroj okrem bohatej výbavy a poriadne tenkej konštrukcie zaujal svojim modulárnym dizajnom, ktorý umožňuje pripojenie nevšedných rozširujúcich zariadení s názvom Moto Mod.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Popri oficiálnom predstavení tohto smartfónu tak boli odhalené aj niektoré z nich. Konkrétne sa dostalo na moduly rozširujúce schopnosti hlavného fotoaparátu, prídavný reproduktor od JBL, externú batériu či projektor. Onedlho sa zrejme pridá Moto Mod, pomocou ktorého sa Moto Z premení na inteligentnú vysielačku. Vyplýva to z novootvorenej kampane na Indiegogo, kde novinka pod názvom LINC: The Smart Walkie Talkie zbiera potrebné financie na zabezpečenie výroby. Pomocou tohto prípojného gadgetu sa bude možné skontaktovať s okolitým svetom aj na miestach, na ktorých nie je dostatočný signál.

Novinka pracuje na frekvenciách GMRS / FRS, pričom podporuje až 22 kanálov. V praxi to znamená, že sa bez väčších problémov dorozumie s ďalšou vysielačkou na vzdialenosť 9 kilometrov. Vďaka RoIP využíva tento Moto Mod na komunikáciu podobné princípy, aké sú použité pri klasických telefonických hovoroch. Okrem toho dokáže poslúžiť aj pri prijímaní a odosielaní textových správ, pričom používateľ môže pomocou GPS zdieľať okoliu svoju aktuálnu polohu. LINC taktiež obsahuje núdzové tlačidlo, ktoré po stlačení odošle signál SOS.

zdroj fotografie: Uncrate

V tomto prídavnom zariadení je implementovaná 1500 mAh batéria, ktorá slúži na napájanie. Vďaka tomu k funkčnosti nepotrebuje využívať energiu zo samotného smartfónu. Napriek tomu, že je LINC primárne určený Pre Moto Z, môžu ho skrz Bluetooth funkcionalitu využívať aj iné zariadenia. Formou crowdfundingu sa novinka začala predávať za 99 dolárov, čo je v prepočte približne 93 €. V súčasnosti je vyzbieraných viac ako 41 % z celkovej sumy 11 270 € a svojou troškou môžeš na tomto odkaze pokojne prispieť aj ty sám. Do ukončenia kampane zostáva ešte 19 dní.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
33%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]