Fanúšikovia akčných filmov majú dôvod na radosť. Iba včera sme informovali, že o pár dní do online priestoru pribudne nedávny blockbuster Furiosa. Dobré správy sa tu však nekončia a diváci si online môžu pozrieť aj ďalšiu tohtoročnú lahôdku – indický akčný film Opičí človek.

Akčný triler je režisérskym debutom herca Deva Patela, ktorého diváci pravdepodobne poznajú predovšetkým z filmu Milionár z chatrče. Patel si v novinke zároveň zahral hlavnú rolu a stvárňuje v nej pouličného zápasníka, ktorý sa roky pripravuje na pomstu za smrť svojej matky.

Film je inšpirovaný legendou o Hanumanovi, ikonickej postave indickej mytológie stelesňujúcej silu a odvahu. Počas cesty za pomstou je divák svedkom traumatického detstva hlavnej postavy a postupne si skladá sériu skladačiek o tom, čo sa vlastne jeho matke stalo a kto za jej smrť nesie zodpovednosť.

Opičí človek vznikal iba pri skromnom rozpočte, ktorý však Dev Patel využil na 100 %. Film ponúka viaceré vydarené akčné strety, aj keď prezývke indického Johna Wicka v konečnom dôsledku úplne nedostál.

Zatiaľ iba za vyšší poplatok

V našich kinách snímka štartovala na začiatku apríla, teraz si ju diváci môžu pozrieť aj na streamovacích platformách YouTube Filmy a Apple TV. Opičí človek je dostupný zatiaľ len na zapožičanie a jednorazový poplatok.

Na YouTube Filmy jeho cena predstavuje 17,99 € (15,99 € stojí verzia v štandardnom rozlíšení), oplatí sa preto zakúpiť na Apple TV, kde je o euro lacnejší. Súčasťou ponuky je český dabing alebo slovenské titulky. Zatiaľ nevieme, či bude film pridaný aj na niektorú z tradičných streamovacích služieb.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú