banner-mi4s
Je to už viac než rok, čo nám Nubia predstavila nové zariadenie vo svojej modelovej rade Z. Zdá sa však, že ďalšia generácia smartfónov tejto série je na ceste.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Nedávno sa na stránke certifikačnej agentúry TENAA objavili informácie o novom zariadení spoločnosti ZTE, ktorým by mal byť model ZTE Nubia Z11 Mini. Ak sú informácie pravdivé, mohlo by to znamenať, že nás čoskoro čaká predstavenie aj ďalších modelov patriacich k tejto modelovej línii. Konkrétne by mali nasledovať smartfóny Z11 Max a Z11, ktorý by sa zároveň mal stať najvýkonejším modelom výrobcu. Údaje z certifikácie Z11 Mini nám odhaľujú kompletnú hardvérovú výbavu a rovnako aj dizajn zariadenia. A práve v oblasti dizajnu to vyzerá, že oproti modelu Z9 Mini nedôjde k veľkým zmenám. Na oboch stranách sa objaví 2.5D zahnuté sklo a celé telo bude osadené do kovového rámu. Predná strana samozrejme príde s charakteristickou črtou Nubia smartfónov, tou je kapacitné domovské tlačidlo v červenom prevedení. Na zadnej strane príde k oživeniu vďaka snímaču odlačkov prstov.

nubia-z11-mini-002

Pod týmto dizajnom sa však skrývajú aj ďalšie zaujímavé špecifikácie. Výkon ZTE Nubia Z11 Mini bude mať na starosti 8-jadrový procesor, ktorým by mal byť Snapdragon 616 respektíve Snapdragon 617 s frekvenciami 1.2GHz/1.5GHz. RAM ponúkane postačujúcu 3 GB pamäť a na ukladanie multimédií poslúži vnútorné úložisko o veľkosti 32 GB. Na displeji s rozlíšením FullHD a veľkosťou 5-palcov si budete napríklad môcť zobraziť fotografie zo 16 MPx zadného alebo 8 MPx predného fotoaparátu. V zariadení nájdeme aj 2750mAh batériu. Na dnešné pomery už síce nepôjde o super-tenké zariadenie, ale hrúbka len 8 mm dopomôže k elegantnému dizajnu. Váha sa zastavila na veľmi prijateľnej hodnote 138 g. Sklamaním však zrejme bude použitie už staršieho Androidu 5.1 Lollipop. K dispozícii budú 2 farebné prevedenia, a to čierna a biela. Nubia zatiaľ neohlásila dátum oficiálneho predstavenia nových zariadení.

nubia-z11-mini-specs-01

nubia-z11-mini-specs-02

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP