Automobilka Tesla to vždy robila inak ako všetci ostatní. Kto Tesly aspoň ako-tak pozná, vie, že v týchto autách je zábava na prvom mieste. Elon Musk len pred pár hodinami oficiálne ukázal nový Model S Plaid, ktorý okrem iného ponúka herný výkon na úrovni konzoly PS5, upozornil portál The Verge.

Musk verejne zdieľa názor, že jedného dňa budú autá po cestách jazdiť úplne autonómne a v tomto momente bude pre pasažierov veľmi dôležitá akákoľvek forma zábavy vo vozidle.

Tesla/YouTube

Aj preto elektromobily Tesla už teraz disponujú obrovskými obrazovkami, na ktorých je možné sledovať Netflix či dokonca hrať jednoduchšie hry. Na včerajšom oficiálnom uvedení novej Tesly Model S vo verzii Plaid ale Elon Musk ukázal niečo, čo doposiaľ nemá žiadna iná automobilka.

NEPREHLIADNI
Deň pred dodaním zvýšil cenu, potom ohromil svet. Musk oficiálne predstavil najvýkonnejší Model S Plaid

Nový Model S je doslova hernou konzolou na kolesách. Vďaka procesoru AMD Ryzen a grafickým procesorom AMD RDNA 2 disponuje infotainment herným výkonom na úrovni PlayStation 5.

Na prezentáciu tohto výkonu si vybrali jednu z výpočtovo najnáročnejších hier súčasnosti, Cyberpunk 2077, ktorý si priamo zahrali naživo z prezentačného auta. Túto časť prezentácie si môžeš pozrieť na videu vyššie. Okrem toho na internet unikla aj fotografia ovládača značky Tesla, ktorá sa objavila na Reddite.

 

K tejto utilite sa Elon Musk nejako špeciálne nevyjadroval, no podľa všetkého pôjde o voliteľné príslušenstvo, ktoré si budú môcť zákazníci v budúcnosti zakúpiť. Tvar ovládača značne pripomína nový Yoke volant. Na hranie hry Cyberpunk priamo na prezentácii však použili ovládač od Xboxu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom