Automobilka Tesla to vždy robila inak ako všetci ostatní. Kto Tesly aspoň ako-tak pozná, vie, že v týchto autách je zábava na prvom mieste. Elon Musk len pred pár hodinami oficiálne ukázal nový Model S Plaid, ktorý okrem iného ponúka herný výkon na úrovni konzoly PS5, upozornil portál The Verge.

Musk verejne zdieľa názor, že jedného dňa budú autá po cestách jazdiť úplne autonómne a v tomto momente bude pre pasažierov veľmi dôležitá akákoľvek forma zábavy vo vozidle.

Tesla/YouTube

Aj preto elektromobily Tesla už teraz disponujú obrovskými obrazovkami, na ktorých je možné sledovať Netflix či dokonca hrať jednoduchšie hry. Na včerajšom oficiálnom uvedení novej Tesly Model S vo verzii Plaid ale Elon Musk ukázal niečo, čo doposiaľ nemá žiadna iná automobilka.

NEPREHLIADNI
Deň pred dodaním zvýšil cenu, potom ohromil svet. Musk oficiálne predstavil najvýkonnejší Model S Plaid

Nový Model S je doslova hernou konzolou na kolesách. Vďaka procesoru AMD Ryzen a grafickým procesorom AMD RDNA 2 disponuje infotainment herným výkonom na úrovni PlayStation 5.

Na prezentáciu tohto výkonu si vybrali jednu z výpočtovo najnáročnejších hier súčasnosti, Cyberpunk 2077, ktorý si priamo zahrali naživo z prezentačného auta. Túto časť prezentácie si môžeš pozrieť na videu vyššie. Okrem toho na internet unikla aj fotografia ovládača značky Tesla, ktorá sa objavila na Reddite.

 

K tejto utilite sa Elon Musk nejako špeciálne nevyjadroval, no podľa všetkého pôjde o voliteľné príslušenstvo, ktoré si budú môcť zákazníci v budúcnosti zakúpiť. Tvar ovládača značne pripomína nový Yoke volant. Na hranie hry Cyberpunk priamo na prezentácii však použili ovládač od Xboxu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP