banner-mi5s
Bezkontaktné platby využíva čoraz viac ľudí na celom svete a rovnako aj na Slovensku. Otravné a zdĺhavé zadávanie PIN kódu nahradilo jednoduché priloženie karty, ktoré nám dnes dokáže uľahčiť život v uponáhľanej dobe. Aby toho nebolo málo, najnovšia aplikácia od Tatra banky prináša možnosť bezkontaktnej platby aj s vaším smartfónom.

Možno si to mnohí z vás neuvedomujú, no v bankových službách je naša malá krajinka skutočnou veľmocou. Takmer všetky slovenské banky ponúkajú viacero užitočných služieb, ktoré sú už dlhšiu dobu dostupné aj pre naše smartfóny. Môžeme tak využívať mobilné bankovníctvo, poslať peniaze na telefónne číslo pomocou služby VIAMO a najnovšie aj platiť pomocou mobilu. Posledná z menovaných služieb bola dnes oficiálne predstavená Tatra bankou, ktorá prináša tento štýlový a hlavne rýchly spôsob platenia na Slovensko. Aplikácia MobilePay dokáže spolupracovať s viacerými platobnými kartami a je teda len a len na vás, ktorú pri danej platbe využijete. Menším háčikom však je, že so smartfónom je zatiaľ možné zosynchronizovať iba VISA karty.

tb6

Tieto štýlové platby je možné vykonávať na všetkých miestach, kde fungujú bezkontaktné platby, pričom do sumy 20 € nie je potrebné zadávať žiadny bezpečnostný prvok. Pri takýchto nižších položkách nie je nutné ani otvárať samotnú aplikáciu či odomykať zariadenie. Stačí len rozsvietiť displej vášho smartfónu a platba bude stiahnutá z karty, ktorú si v aplikácii zvolíte ako predvolenú. Pri platbe prevyšujúcej sumu 20 € bude potrebné spustiť aplikáciu a zadať v nej vami zvolený PIN kód, ktorý bude pre všetky karty rovnaký. Na chod aplikácie MobilePay nie je potrebné mať aktívny prístup k internetu, no vaše zariadenie musí disponovať NFC technológiou. Podporované sú všetky smartfóny s Androidom 4.4 a vyšším, s výnimkou rootnutých zariadení.

Okrem vyššie zmienenej inovácie ponúka nová aplikácia ďalšiu nespornú výhodu. Je v nej totižto integrovaná možnosť, ktorá umožní používateľovi využívať bezpečné internetové platby. Pri takejto platbe sa vyžaduje prístup k internetu, rovnako ako pri Online manažmente kariet, kde má používateľ zoskupené všetky informácie o svojich kartách. Bez problémov tak zistí výšku platobných limitov, ktoré môže meniť podľa potreby, dátumy exspirácie kariet a k dispozícii má aj prehľad všetkých vykonaných transakcií. Azda najužitočnejšou funkciou Online manažmentu je možnosť rýchleho zablokovania platobnej karty pri jej strate alebo krádeži. Prihlásenie do aplikácie prebieha pomocou vašich údajov z internetbankingu, pričom podrobnejší návod nájdete v nižšie priloženom videu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom