Spoločnosť Moar Bikes spustila na Indiegogo kampaň pre svoj nový elektrický bicykel pod menom Moar. Ak si ale myslíš, že ide len o ďalší bicykel nabitý smart funkciami, tak si na veľkom omyle. 

Výrobca sa pri tomto bicykli totiž zameral viac na výkon a konštrukciu ako na inteligentné funkcie. Žiadny fitness tracker alebo aplikáciu na prepojenie so smartfónom teda neočakávaj. Namiesto toho ponúka systém kompletného odpruženia, kotúčové brzdy a vstavané smerovky. Moar udáva dojazd od 50 až do 140 kilometrov v závislosti od zvolenej kapacity batérie a záťaži motora.

moar bikeszdroj fotografie: Indiegogo/Moar

Elektrický bicykel od Moar Bikes dokáže dosiahnuť maximálnu rýchlosť okolo 30 km/h. Oveľa zaujímavejšie však znie konštrukcia bicykla. Tá je totiž skladacia, čiže bicykel si budeš môcť veľmi jednoducho uschovať a prenášať. V prednej časti sa nachádzajú okrúhle svetlá, ktoré pridávajú na podobnosti bicykla s robotami z filmov Transformers. Výrobca momentálne ponúka tri špičkové modely.

moar bikeszdroj fotografie: Indiegogo/Moar

nenechaj si ujsť
94-ročný vynálezca Li-Ion batérií prišiel s dokonalejším riešením! Jeho nové batérie budú perfektné

Cena začína na 945 € za najlacnejší „Sun & Fun“. Vylepšený model „24/7“ za 1135 € ponúka svetlá, väčšiu batériu a lepšie brzdové senzory. Úplným vrcholom je model „Rapt“ s výkonnejším 750W motorom, ešte väčšou batériou a hydraulickými kotúčovými brzdami. Tieto ceny však neobsahujú náklady na dopravu. Ďalej musíme taktiež upozorniť, že Moar Bikes je ešte stále malá a neoverená spoločnosť.

zdroj fotografií: Indiegogo/Moar

Ak by nakoniec spoločnosť svoje sľuby dodržala, jednalo by sa o naozaj jedinečný kúsok smart bicykla. Zopár skladacích elektrických bicyklov síce už na trhu nájdeme, no táto novinka od Moar Bikes vyniká hrubými pneumatikami, vďaka ktorým je vhodný aj na nekompromisný off-road. Ak by si sa o tomto projekte chcel dozvedieť viac, určite zamier na web Indiegogo. Odosielanie bicyklov k zákazníkom má začať v priebehu mája.

zdroj fotografií: Indiegogo/Moar

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú