Čínsky mladík, ktorý momentálne žije v Barcelone a na internete je známy pod prezývkou ReSet, dostal za svoje natočené video ešte v roku 2017 až 15 mesiacov za mrežami a pokutu 20 000 €. Bezdomovcovi v ňom ponúkol sušienky Oreo naplnené zubnou pastou.

Je až neuveriteľné, kam sú niektorí youtuberi ochotní zájsť len pre to, aby sa im zvýšil počet odberateľov či sledovanosť videí. Kanghua Ren je 21-ročný mladík, ktorý žije v Barcelone a podstatnú časť jeho YouTube kanálu tvoria pranky, teda videá, v ktorých nachytáva ostatných ľudí.

Svojim videom ešte z roku 2017 však zašiel priďaleko, keď nič netušiacemu bezdomovcovi ponúkol sušienky Oreo naplnené zubnou pastou, informuje portál TechCrunch.

Okrem obrovského poníženia poškodený bezdomovec navyše zvracal a sám povedal, že odkedy žije na ulici, nikdy sa viac ponížene necítil. Mladík svoj čin síce oľutoval a povedal, že sa jednalo o nevhodný žart, no taktiež sa bránil slovami, že aspoň si takýmto spôsobom poškodený bezdomovec mohol umyť zuby. „Určite si ich neumýval, odkedy je na ulici.“ dodal mladík.

Súd bol však nekompromisný a mladíkovi udelil trest 15 mesiacov za mrežami. Poškodenému navyše musí vyplatiť odškodné 20 000 € a všetky jeho účty na sociálnych sieťach majú byť pozastavené na 5 rokov. Ako však informuje portál Cnet, je nepravdepodobné, že sa Ren dostane za mreže, nakoľko španielske úrady dávajú za tresty menšie ako 2 roky iba podmienku, ak sa osoba previnila po prvýkrát.

Súd rozhodol, že z reklamy na tomto videu mal mladík zarobiť približne 2 000 €. To, či je odškodné vo výške 20 000 € primerané, alebo mu súd mohol udeliť väčšiu čiastku, je teda otázne. Pocit hanby a poníženia, ktorý však 52-ročný bezdomovec zažil, mu žiadne peniaze nevynahradia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom