Na Slovensku operuje mnoho konšpiračných webov, ktoré vo veľkom zdieľajú dezinformácie a hoaxy týkajúce sa rôznych tém. Ministerstvu zdravotníctva zdá sa došla trpezlivosť a podalo podnet na trestné stíhanie známeho konšpiračného webu, ktorý je jedným z najväčších šíriteľov hoaxov v našej krajine. Informácie o trestnom stíhaní webu priniesol vo videu minister zdravotníctva SR, Marek Krajčí, a informovala o tom aj organizácia Infosecurity.sk.

V posledných mesiacoch sa po vypuknutí pandémie koronavírusu a v prípade témy ohľadom 5G sietí začali čoraz intenzívnejšie objavovať dezinformácie a hoaxy, ktorým mnohí čitatelia konšpiračných webov naleteli a šírili ich ďalej. Mnohokrát až bizarné a absurdné spojenia týchto dvoch tém či len nesprávne preložené články a zle interpretované informácie z odborných štúdií pritom šíril aj web Badatel.net.

Ministerstvu došla trpezlivosť. Začalo trestné stíhanie voči jednému z najväčších konšpirátorských webov

Práve tento dezinformačný portál patrí medzi TOP 10 najväčších na Slovensku podľa zoznamu Konšpirátori.sk. Badatel.net funguje aj so svojou stránkou na Facebooku a na iných komunikačných kanáloch, prostredníctvom ktorých šíri svoje články. Tie obsahujú podľa ministra zdravotníctva aj medicínske nezmysly a ľudí sa snažia oklamať falošnými tvrdeniami a upravenými informáciami.

Minsterstvo zdravotníctva podáva trestné oznámenie na šarlatánsky web Bádatel.net

MINISTERSTVO ZDRAVOTNÍCTVA PODÁVA TRESTENÉ OZNÁMENIE NA ŠARLATÁNSKY WEB BADADEL.NET📌 Snaha ľudí, ktorí roky upozorňujú na pôsobenie dezinformácií v našom infopriestore, začína prinášať ovocie.📌 Ministerstvo zdravotníctva dnes podalo trestné oznámenie na web Badatel.net, ktorý na slovensku dlhodobo šíri nebezpečné zdravotnícke dezinfo.📌 V Spolupráci s portálom Aktuality.sk a ich investigatívcom Martin Turček sme zistili, že najväčší slovenský šarlatán bol zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov Eur. Takže znovu platí – dezinformátori sú podvodníci!📌 Aktuálne je Badatel.net v rukách pána Vladimíra Uhlára. Ten je prepojený ešte aspoň na 3 ďalšie weby:www.silavedomia.skwww.mocvedomi.czwww.vylectese.cz📌 Všetky tri domény sú registrované na firmu New Edge Medical Equipment s.r.o., v ktorej má Uhlár podiel. Spolu s www.badatel.net majú stránky na Facebooku 259 tisíc fanúšikov.📌 Prečítajte si o Bádateľovi náš celý článok:https://infosecurity.sk/dezinfo/badatel-net-depehackar/‼️ Dalšiu sieť šarlatánskych "báječných" webov spravuje Marek Polacký, ktorého identitu sme odhalili začiatkom roka.📌 Patrí mu aj sieť facebookových stránok, ktorej fanúšikovská základňa presahuje číslo 600 tisíc.📌 Kto podá trestné oznámenie na pána Polackého? Jeho modus operadni je totožný s tým pána Uhlára z Bádateľa.📌 Prečítajte si článok o digitálnom vyšetrovaní admina Báječného Lekára a jeho sesterských projektov, ktoré balamutia ľudí, aby zarobili na reklame.https://infosecurity.sk/dezinfo/mr-bajecny/ ➡️ Začína sa desaťročie kyber-propagandy a jeho súkolie sa iba roztáča. Pomôžte nám tvoriť digitálnu investigatívu a informovať o kognitívnych manipuláciách a tých, ktorí za nimi stoja.🌐✴️ Investigatíva, monitoring, newsletter, podcasty, spravodajstvo, komentáre, vzdelávacie články a akcie – bez reklamy a bez zamykania obsahu. ZA PÁR DNÍ, UŽ AJ VIDEO!Kvalitne informovaná verejnosť je jedným zo základných pilierov dobre fungujúcej demokratickej spoločnosti. Budeme sa naďalej usilovať, našou malou troškou prispievať.Podporte nás už aj malou sumou ;-)https://infosecurity.sk/podpora/Vopred dík,Victor Breiner

Gepostet von Infosecurity.sk am Freitag, 28. August 2020

Pri samotných článkoch nie je uvádzaný ani autor, ktorý má takéto dezinformácie na svedomí. Miesto mena je pri každom článku uvedený len autor „redakcia“. Svojim čitateľom však Badatel.net ponúka aj rôzne výživové doplnky a produkty.

Ministerstvo zdravotníctva SR tak po dlhom čase podalo na tento webový portál trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy, ktoré bude mať s veľkou pravdepodobnosťou aj súdnu dohru. Prevádzkovateľ webu, ktorého mnohí označujú za „šarlatána“, bol podľa Infosecurity.sk zapletený aj do daňového podvodu vo výške až 75 miliónov eur.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom