Najväčšie Twitterové účty boli len pred pár hodinami hacknuté. Hackeri, ktorí sa nabúrali do systému, zverejnili cez napadnuté účty príspevok o tom, aby ľudia poslali na uvedenú adresu bitcoiny, ktoré im budú obratom zdvojnásobené. Na túto situáciu upozornil portál The Guardian.

Sociálna sieť Twitter dnes zaznamenala zrejme najväčší hackerský útok. Útočníci získali prístup k množstvu účtov s veľkým počtom sledovateľov, ktoré využili na podvod s kryptomenami.

Cez napadnuté účty začali pridávať príspevky, v ktorých sledovateľov nabádali, aby na uvedenú adresu poslali ľubovolnú, alebo konkrétnu čiastku v bitcoinoch, ktorej dvojnásobok im mala následne daná osoba ihneď poslať späť.

Takýmto spôsobom bol napríklad napadnutý účet Elona Muska, pričom v jeho príspevku sa písalo, že zdvojnásobí každú čiastku, ktorá mu bude v bitcoinoch poslaná. V príspevku Billa Gatesa sa naopak písalo, aby mu ľudia poslali 1000 dolárov v bitcoinoch a Gates im nazad pošle rovných 2000 dolárov. Medzi napadnutými sú však aj mená ako Jeff Bezos, Kanye West alebo účty Uberu či Apple.

Samozrejme sa jedná o podvod, príspevky boli do pár minút zmazané, no hackeri neskôr zverejnili ďalšie. Aktuálne sú napadnuté účty na Twitteri nedostupné. Keďže sa jedná o niekoľko veľkých účtov, predpokladáme, že hackerský útok prebehol na systémovej úrovni sociálnej siete a nebol cielený na konkrétne účty. V potenciálnom ohrození tak môžu byť všetky účty na Twitteri.

Podľa údajov z blockchainu sa útočníkom podarilo vybrať už viac ako 100 000 dolárov. Útok bol predovšetkým zameraný na osobnosti zainteresované do technológií alebo na účty, ktoré sa zaoberajú kryptomenami. Detaily o útoku zatiaľ nevieme a čakáme na bližšie informácia priamo od Twitteru.

Aktualizácia 16.7 9:30:

Podľa oficiálneho vyjadrenia podpory Twitteru bol hackerský útok cielený na zamestnancov sociálnej siete, ktorí mali prístup do interného systému a k interným nástrojom spoločnosti. Prostredníctvom týchto nástrojov následne útočník prevzal kontrolu nad veľkými účtami známych osobností.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom